59e1dbc1ca511e1c19248792527bcb77Cellfood WITAMINA C+ zawiera Formułę Everett Storey połączoną z wysoce dostępną witaminą C, gliceryną i dodatkiem o smaku wiśni.

Cellfood WITAMINA C+ pomaga przeciwdziałać stresowi oksydacyjnemu oraz sprawia, że skóra, błony śluzowe, kości, stawy i ścięgna są odżywione w optymalny sposób. Wzmacnia właściwości biochemiczne dziąseł i zębów, ścięgien, stawów, kości i naczyń krwionośnych. Wspiera proces gojenia, a także pomaga leczyć i zwalczać objawy przeziębienia. Przyspiesza także proces asymilacji żelaza i przeciwdziała szkorbutowi. Preparat Cellfood WITAMINA C+ jest skuteczny podczas przeciwdziałania i leczenia skutków niedoboru witaminy C wywołanych przez ograniczone przyjmowanie środków odżywczych (niezbilansowana dieta, przyjmowanie środków odżywczych niskiej jakości) lub podwyższone zapotrzebowanie na te środki (ciąża, karmienie piersią, wzrost, stres).

Cała moc witaminy C w wersji „gotowej do użycia”

Niewystarczające spożywanie owoców i warzyw, które są często uprawiane na ziemiach pozbawionych wartości przez kwaśne deszcze, zbyt długie gotowanie posiłków, ograniczona możliwość kumulowania się w organizmie, nadmierne stosowanie pewnych leków (aspiryna, tabletki przeciwbólowe), dym papierosowy oraz alkohol sprawiają, że problem niedoboru witaminy C jest wszechobecny, nawet w tak zwanych krajach uprzemysłowionych. Niedobór ten w formach łagodnych objawia się zmęczeniem, osłabieniem, podenerwowaniem, bezsennością, utratą apetytu, wahaniami nastroju, rozdrażnieniem, częstszym występowaniem infekcji, wybroczynami (pęknięte naczynia włosowate) oraz opóźnionym procesem gojenia się ran. W przypadku poważnej formy niedoboru występują tak klasyczne objawy jak szkorbut (krwawienie z dziąseł i ruchome zęby; krwawienie pod skórą, ból stawów, problemy z kośćmi itd.).

Pozytywny działanie witaminy C

 • Niezbędna dla zachowania zdrowych zębów, dziąseł i kości
 • Przyspiesza gojenie, tworzenie się tkanki bliznowatej oraz zrastanie się kości
 • Zapobiega szkorbutowi
 • Wzmacnia odporność na infekcje
 • Pomaga w przeciwdziałaniu i leczeniu przeziębienia
 • Zwiększa wytrzymałość naczyń krwionośnych
 • Pomaga we wchłanianiu żelaza
 • Wymagana podczas syntezy kolagenu
 • Najważniejszy element przeciwutleniający
 • Przeciwdziała zamianie azotanów w substancje wywołujące raka
 • Może zmniejszać ryzyko rozwoju pewnych form nowotworów, chorób serca i zaćmy

Cellfood WITAMINA C+ pomaga w walce ze stresem i odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu właściwego funkcjonowania wątroby i gruczołu nadnerczowego.

Cellfood Vitamina C+ to potężny suplement diety dostarczający organizmowi niezbędne środki odżywcze dla zdrowego samopoczucia. Ta wyjątkowa formuła zawiera CELLFOOD, który zwiększa dostępność biologiczną witamin i minerałów. Z uwagi na koloidalną postać (4-7 nanometrów średnicy) oraz występowanie w formie ujemnie naładowanych jonów, a także ze względu na ruchy Browna, możliwe jest zapewnienie, aby środki odżywcze były zawieszone w wodnym roztworze. Większość płynów ustrojowych (jak krew czy limfa) to również koloidy naładowane ujemnie, co sprawia, że organizm traktuje CELLFOOD jak normalny płyn ustrojowy, a tym samym pozwala środkom odżywczym na natychmiastowe przejścia przez wrażliwe błony jamy ustnej, gardła i przełyku bezpośrednio do krwiobiegu.

Cellfood WITAMINA C+ zawiera najważniejsze naturalne środki odżywcze: CELLFOOD i witaminę C. Cellfood WITAMINA C+, w przeciwieństwie do innych suplementów diety z rodziny CELLFOOD, dostarcza substancję, której ludzki organizm nie jest w stanie wyprodukować sobie sam. Witamina C musi być dostarczana wraz z dietą. Witamina C to substancja, która ulega łatwemu zniszczeniu i nie może być składowana przez ludzki organizm. Zazwyczaj witamina C usuwana jest z organizmu wraz z moczem w ciągu jednej do dwóch godzin. Cellfood WITAMINA C+ chroni przed atakami ze strony wolnych rodników, niebezpiecznymi reaktywnymi formami tlenu produkowanymi w olbrzymich ilościach jako produkt uboczny różnego rodzaju procesów metabolicznych zachodzących w ciele. Bez kontroli wolne rodniki mogą zaatakować organizm, niszcząc błony komórkowe oraz łańcuchy DNA, a tym samym prowadząc do rozwoju chorób zwyrodnieniowych i wspierając przyspieszony proces starzenia. Działanie przeciwutleniające Cellfood WITAMINA C+ może również chronić przed negatywnym wpływem zanieczyszczenia powietrza i promieniowania, a także wzmacnia ochronę przed rakiem.

Cellfood WITAMINA C+ spowalnia zamianę azotanów, tj. związków chemicznych znajdujących się w pożywieniu i przetworzonym mięsie, w nitrozoaminy, czyli niebezpieczne substancje, które mogą prowadzić do rozwoju raka żołądka, pęcherza moczowego i okrężnicy.

Spray a tabletki

Cellfood WITAMINA C+ to szybko działająca i szybko przyswajalna forma przyjmowania witaminy C. W swojej formule nie zawiera dodatkowych wypełniaczy, wosków i innych niepotrzebnych składników zawartych w typowych tabletkach. Cellfood WITAMINA C+ charakteryzuje się najwyższą przyswajalnością – na poziomie ok 90%, podczas gdy tabletki przyswajane są w niespełna 20%. Pozostałości są wydalane przez organizm i mogą obciążać nerki. Płyn przyjmowany doustnie lub spray, przy jednoczesnym zachowaniu mniejszych i częstszych dawek, zapewnia dużo wyższe stężenie. W razie dostępności spray lub produkt przyjmowany pod językiem pozwalają na chronienie układu żołądkowo- jelitowego.