fb

opc95OPC-95 to idealny preparat na skuteczne opóźnianie procesów starzenia! Tylko 2 kapsułki dziennie wystarczą, aby odpowiednio zaopatrzyć nasz organizm w OPC (oligomery procyjanidyny) i chronić komórki przed niszczącym działaniem wolnych rodników tlenowych.

SPEKTRUM DZIAŁANIA OPC 95 jest niezwykle szerokie

Stosowanie OPC 95 ma szczególne uzasadnienie jako pożyteczne uzupełnienie terapii w większości chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób związanych z uszkodzeniem struktury i funkcji naczyń krwionośnych, jak: cukrzyca, żylaki, drętwienie, mrowienie, uczucie ciężkości w kończynach, kurcze mięśni nóg. OPC 95 obniża stężenia cholesterolu LDL i trójglicerydów oraz podnosi stężenie cholesterolu HDL, co przyczynia się do zapobiegania rozwojowi miażdżycy. Tym samym może być stosowany w prewencji choroby wieńcowej, nadciśnienia i udaru mózgu.
OPC działa regulująco i wzmacniająco na:

  • · Serce i układ krążenia.
  • · Obwodowy przepływ krwi (w żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej).
  • · Obrzęki limfatyczne (np. po usunięciu węzłów chłonnych w przebiegu leczenia operacyjnego chorób nowotworowych.

oraz na skuteczne złagodzenie dolegliwości związanych

  • ze słabym mikrokrążeniem,
  • z brakiem gojenia się ran
  • z hemoroidami.

OPC 95 wpływa korzystnie nawet na najmniejsze naczynia krwionośne (mikrokrążenie), może więc działać na krążenie w gałce ocznej. Często zalecany jest pomocniczo w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej (miejsce największego skupienia komórek wzrokowych w siatkówce) i zaćmy (zmętnienie soczewki), które są głównymi przyczynami utraty wzroku u starszych osób. Może tym samym pomagać wszystkim, którzy często pracują przy komputerze (po 60 dniach stosowania patrzenie w ekran komputera o wiele mniej męczy wzrok, poprawia się widzenie kontrastowe). Wspomaga i przyspiesza leczenie stanów zapalnych spojówek.

OPC 95 wzmacnia włókna kolagenowe w skórze, w połączeniu z działaniem przeciwzapalnym wpływa korzystnie na:
· Procesy gojenia ran, również pooperacyjnych.

· Leczenie oparzeń i oparzeń słonecznych.

Suplement uzupełnia dietę w oligomery procyjanidyny z pestek i resweratrol ze skórek winogron, a także w witaminy C i E, potrzebne dla utrzymania zdrowego serca, układu krążenia i metabolizmu komórek. Oligomery procyjanidyny (OPC) to substancje roślinne należące do flawonoidów. Są one przeciwutleniaczami wielokrotnie silniejszymi od witaminy C i E. Chronią komórki organizmu przed uszkodzeniami wywoływanymi działaniem wolnych rodników. Wolne rodniki posiadają działanie niszczące. Szkodzą naszym komórkom, co może prowadzić do przedwczesnego starzenia się, osłabienia funkcji obronnych organizmu oraz chorób przewlekłych i zwyrodnieniowych. Wyciąg ten zawiera związki, które rozpuszczają się zarówno w wodzie jak i w tłuszczach. Dzięki temu przenikają one przez wszystkie błony komórkowe. Jest to jedna z niewielu substancji, która przenika przez barierę krew – mózg, a to oznacza, że jest w stanie chronić przed wolnymi rodnikami również komórki mózgu. Wyciąg z pestek winogron działa korzystnie na naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zawału serca i zatoru mózgu. Wzmacnia osłabione naczynia włosowate – poprzez wpływ na struktury kolagenowe w ich ściankach i zwiększa ukrwienie tkanek, szczególnie w obrębie kończyn. Zmniejsza tempo rozkładu włókien kolagenowych w ścięgnach, więzadłach i skórze hamuje przedwczesne tworzenie się zmarszczek.
W 1992 roku naukowcy wyizolowali z owoców winogron unikalny bioflawonoid: resweratrol. Jest to związek występujący w dużych ilościach w czerwonym winie, a także m.in. w skórkach czerwonych winogron i śliwek. Jest związkiem z grupy polifenoli roślinnych. Resweratrol (trans-3,5,4-trihydroksystilben) w tkankach roślinnych funkcjonuje jak antybiotyk (fitoncyd): działa niszcząco na patogeny, które wtargnęły do rośliny. W organizmie człowieka wykazuje dużą aktywność biologiczną. Jest antyoksydantem, a zarazem naturalnym fitoestrogenem, czyli związkiem potęgującym działanie estrogenów i działającym antyandrogennie. Jego silne działanie przeciwzapalne wykazano między innymi w nabłonku oddechowym – zarówno w warunkach doświadczalnych jak i w drogach oddechowych pacjentów. Zdaniem autorów(zespół naukowców Imperial College w Londynie), wyniki ich badań wskazują, że przeciwzapalne spektrum działania resweratrolu jest na tyle duże, iż może on być wykorzystywany w medycynie do leczenia różnorodnych schorzeń o podłożu zapalnym. Mogą to być np. schorzenia dolnych dróg oddechowych, takie jak astma, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc, a także stany zapalne stawów. Testy laboratoryjne i kliniczne wykazały, że zapobiega on rozwojowi m.in. chorób układu krążenia i serca jak również rozwojowi chorób nowotworowych. Rozszerza naczynia wieńcowe, usprawnia krążenie wieńcowe, zapobiega miażdżycy i zmianom zwyrodnieniowym tkanki nabłonkowej i łącznej naczyń krwionośnych. Zapobiega zawałowi serca. Okazuje się, że resweratrol może być przydatny również przy zwalczaniu chorób dziąseł. Dr Howard Tenenbaum z katedry stomatologii uniwersytetu w Toronto, prowadzi aktualnie badania nad wpływem tego środka na dziąsła, szczególnie u osób palących papierosy. Jak się okazuje, resweratrol chroni tkanki przed węglowodorami znajdującymi się w dymie tytoniowym (palacze są 3- 4 razy bardziej podatni na choroby dziąseł).

OPC pomaga wyglądać młodziej i czuć się młodziej!