fb

ImmunocalImmunocal produkowany przez firmę Immunotec Research Inc w dwu wersjach, to produkt podnoszący barierę immunologiczną organizmu. To produkty w 100% naturalne, wyprodukowane z serwatki mleka krowiego, ale ze specjalnych ekologicznych hodowli, gdzie zwierzęta nie faszeruje się antybiotykami i spleśniałymi paszami, tylko żyją zgodnie z Naturą w niezwykle czystym środowisku. Podstawowym produktem jest Immunocal (zdjęcie górne). Z kolei dla seniorów proponowany jest Immunocal Platinum, który ma też składniki odżywcze niezwykle potrzebne do lepszego funkcjonowania ich organizmu.

Immunocal jest wynikiem wieloletnich precyzyjnych badań przeprowadzonych przez pracownika naukowego dr. Gustavo Bounousa na słynnym uniwersytecie McGill w Montrealu w Kanadzie. To bezpieczny i skuteczny środek podwyższający poziom glutationu (najważniejszego antyoksydanta komórek, stymulatora układu odpornościowego, detoksykującego organizm). Jedyny preparat na rynku z cysteiną związany to Immunocal. Od niedawna dostępny w Polsce.

Laur_Konsumenta_2009W plebiscycie “Laur Konsumenta” Immunocal, jako nowy suplement diety, wyróżniony został tytułem Odkrycie roku 2009.

Glutation odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego, którego zadaniem jest wyszukiwanie, identyfikowanie i atakowanie wszelkich czynników zagrażającym organizmowi. Dzięki niemu, mimo że w organizmie człowieka powstaje w każdej sekundzie tysiące komórek atypowych to nie wszyscy umierają na nowotwory. Utrzymanie wysokiego poziomu glutationu w komórkach pozwoli zabezpieczyć organizm przed poważnymi chorobami, a nawet potrafi opóźnić procesy starzenia.

Aby skutecznie podnieść poziom glutationu, organizm musi wytworzyć go sam, gdyż podawany z zewnątrz w formie jedzenia zostanie strawiony. Organizm potrzebuje do tego tylko budulców.

Glutation składa się z trzech składników: glicyny, kwasu glutaminowego oraz cysteiny. O ile pierwsze dwa są łatwo dostępne w pożywieniu, o tyle z dostępnością cysteiny jest gorzej. Warzywa w dzisiejszych czasach nie są tak bogate w składniki odżywcze, jak kiedyś. Cysteinę można co prawda znaleźć także w surowym mięsie i jajach, ale jeśli nie są to produkty ze sprawdzonego źródła, ryzykujemy poważnym zakażeniem bakteryjnym.
Cysteina, jako aminokwas samotnie przemierzający nasz układ pokarmowy, jest słabo absorbowana i zaledwie niewielka jej część faktycznie pokonuje całą trasę od naszych ust do komórek. Kiedy jednak cząsteczki cysteiny wiążą się ze sobą, by podróżować w parach, są zdolne przetrwać tę drogę. Robią to poprzez utworzenie wiązania pomiędzy grupami siarkowymi (sulfhydrylowymi). Związane ze sobą w taki sposób cząsteczki cysteiny nazywane są związaną cystyną. Wiązanie siarczkowe oporne jest na procesy trawienia, jest jednak łatwo rozrywalne pod wpływem ciepła lub mechanicznych naprężeń.

Społeczności naukowej nie udawało się stworzyć żadnego preparatu bogatego w aktywną, związaną cysteinę do momentu, gdy dr Gustavo Bounous wraz ze swoimi współpracownikami z Uniwersytetu McGill wynaleźli technologię wykorzystywaną do produkcji Immunocalu.

Prosimy obejrzeć filmy:

Immunocal – podstawowe informacje

Jak działa Immunocal?

Badania nad glutationem wykazują, że tylko osoby charakteryzujące się dużym poziomem glutationu w komórkach nie chorują i dożywają bardzo sędziwego wieku.