fb

tiroler_wasserbeleber_johann_grander_cbasntv420120925104129Jest to technologia austriackiego badacza przyrody Johanna Grandera, pierwsze rozwiązanie rewitalizacji wody na skalę przemysłową, przywracające pierwotną czystość, siłę i piękno każdej wodzie, zarówno stojącej, płynącej, użytkowej i pitnej.

.

Zasadę działania urządzeń Grandera pokazuje poniższy rysunek.

.

Grander-działanieW urządzeniu wykonanym ze stali nierdzewnej z komorami w których znajduje się informacyjna, wysokoenergetyczna woda płynie woda. W zależności od konkretnego urządzenie może to być woda z sieci wodociągowej lub wymuszana jej ruchem.

Legenda: kolor czerwony – woda informacyjna
kolor niebieski – woda bieżąca podana rewitalizacji
 
 
.
 

Oryginalne produkty Grandera są następujące:

pręt--300x152Pręt energetyczny do ożywiania wody – którego komory wypełnione są oryginalną informacyjną wodą Grandera. Stosowany jest do zmiany struktury wody i napojów w szklankach, filiżankach, średniej wielkości kuflach i dzbanach. Działa ożywiająco i harmonizująco na wszelkie płyny. Do ożywienia wystarczy wielokrotnie zamieszanie przez kilka sekund, co najczęściej objawia się natychmiastową zmianą smaku oraz klarowności. Smak może się jeszcze podnieść, jeżeli już ożywiony napój odstawimy na krótko. Praktyka wskazuje na efektywne jego zastosowanie w wielu innych obszarach jak np zastąpieniu proszku przeciwbólowego przy bólach głowy, poprzez potrzymanie pręta przy czole przez kilka do kilkunastu minut (w zależności od siły migreny), wyeliminowaniu nerwobóli, bolesnych stłuczeń itp. Ma również zastosowanie w akupunkturze. Ponieważ ma większa powierzchnię dotyku i zawiera ogromny ładunek energetyczny, dzięki czemu znakomicie oddziałuje na punkty akupunkturowe, więc można stosować go zamiast igieł.

grander_przenosnyPrzenośne urządzenie na kran – do zamocowania na kranie w domu, hotelu, na działce, na baterii wannowej, prysznicu, pralce, maszynie do mycia naczyń, jako łącznik węży ogrodowych w czasie podlewania. Komory urządzenia wypełnia woda informacyjna Grandera. Woda użytkowa opływając te komory poddawana jest procesowi przekazu informacji.

.

-.

mieszkanioweUrządzenie mieszkaniowe – można niekłopotliwie zainstalować w wodociągowej sieci mieszkaniowej w miejscu istniejących zaworów typu VAS. Zaletą jest szybki montaż, niepotrzebne duże prace hydrauliczne z zachowaniem funkcji odcinających dojściową wodę. Komory urządzenia wypełnia woda informacyjna Grandera. Woda użytkowa opływając te komory poddawana jest procesowi rewitalizacji. Produkowany jest w trzech wersjach: typ WO50 – 1/2″, typ WO75 – 3/4″ , typ WO10 – 1″

.

.

-.

DomoweOzywiaczeMUrządzenie domowe – na głównym ujęciu wodociągowym, do trwałego wbudowania. Komory urządzenia wypełnia woda informacyjna Grandera. Woda użytkowa opływając te komory poddawana jest procesowi rewitalizacji. Produkowane jest w dziesięciu wersjach: typy W380 – 3/8″, W500 – 1/2″, W750 – 3/4″, W100 – 1″, W540 – 5/4″, W640 – 1,5″, W200 – 2″, W250 – 2,5″, W300 – 3″, W400 – 4″

.

OzywiaczStudniMUrządzenie do ożywiania wody w studniach, zbiornikach i stawach – – poprzez zanurzenie w wodzie przedmiotów w kształcie dwu połączonych cylindrów, zawierających informacyjną wodę Grandera. Ruch wody wokół ożywiaczy znacznie przyspiesza proces. Technologia ta doskonale zdaje egzamin w zakresie mikrobiologicznej stabilizacji wód stojących. Dotyczy to przede wszystkim zbiorników do magazynowania wody pitnej (np. na statkach) oraz wody innego przeznaczenia przechowywanej w różnego rodzaju zbiornikach.

.

.

OzywiaczGnojowkiMUrządzenie do ożywiania nawozu – składa się z dwóch elementów: podstawowego w kształcie litery H zbudowanego z dwu niezależnych cylindrów wypełnionych informacyjną wodą Grandera, wkładanego do zbiornika z gnojowicą oraz pojedynczego cylindra z informacyjną wodą, wkładanego do kanału spływowego z obory do wstępnego ożywienia.

Korzyści z tego rozwiązania są wielorakie:

– polepszana jest jakość produkowanej gnojowicy (95% wzrost działania procesów tlenowych, które mają podstawowe znaczenie przy jej uszlachetnianiu. Wysoki poziom zawartości amonu, azotu przy niskim poziomie azotanu w tak przygotowywanej gnojowicy)

– znacznie mniej uciążliwa produkcja dla wszystkich (znaczne zmniejszenie nieprzyjemnych zapachów.

– zniknięcie problemu związanego z zapychaniem się kanałów odprowadzających odchody.

– nawóz ma koegzystencję emulsji, przez co jest łatwo rozprowadzany każdego dowolnego dnia po polu, nie pali roślin.