fb

Olej z wiesiołkaOlej z wiesiołka NATUWIT tłoczony jest z wiesiołka dwuletniego, który jest najbardziej popularną odmianą tej rośliny. Wiesiołek wykorzystywany do produkcji naszego oleju pochodzi z Chin, które są głównym producentem tego oleju na świecie (ok. 90%). Specjalnie dla oleju z wiesiołka Chińska Administracja Farmaceutyczna wprowadziła wytyczne określające ściśle jego parametry fizykochemiczne.

Tłoczony na zimno

Nierafinowany

Olej z wiesiołka zawdzięcza swoje właściwości zawartości kwasów nienasyconych tłuszczowych: kwasu linolowego oraz kwasu gamma-linolowego, które należą do grupy kwasów Omega-6. Kwas linolowy jest niezbędny dla naszego organizmu, działa korzystnie na skórę, bywa więc częstym składnikiem kosmetyków. Olej z wiesiołka NATUWIT zawiera ok. 70% tego kwasu. Kwas gamma-linolowy jest bardzo rzadkim kwasem występującym u roślin. Nasz olej zawiera ok.9% kwasu gamma-linolowego.

Olej z wiesiołka Natuwit to :

ŹRÓŁO NATURALNEJ WITAMINY E,

WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW NIENASYCONYCH

WYSOKA ZAWARTOSC TŁUSZCZÓW WIELONIENASYCONYCH

WITAMINA E POMAGA W OCHRONIE KOMÓREK PRZED STRESEM OKSYDACYJNYM

KWAS LINOLOWY (LA) POMAGA W UTRZYMANIU PRAWIDŁOWEGO POZIOMU CHOLESTEROLU WE KRWI. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie

Ze względu na obecne ustawodawstwo oraz prawo unijne nie jesteśmy uprawnieni do podawania informacji na temat zdrowotnych zastosowań wiesiołka. W tym celu prosimy o zapoznanie się z tematem w ogólnie dostępnych materiałach naukowych.

Olej z wiesiołka Natuwit polecany jest w problemach z wypadającymi włosami i z cerą. Reguluje poziom wytwarzanego łojotoku i zapobiega powstawaniu zaskórników. Doskonale nawilża przesuszoną skórę.

Przy spożywaniu oleju z wiesiołka Natuwit zaleca się ostrożność i konsultację z lekarzem w przypadku osób mających problemy z krzepliwością krwi oraz kobietom w II fazie cyklu miesiączkowego (wiesiołek znany jest również z właściwości wywołujących skurcze macicy).

Wartość odżywcza

 

Wartość energetyczna

 

Tłuszcz:

w  tym:

– kwasy tłuszczowe nasycone

– kwasy tłuszczowe jednonienasycone

– kwasy tłuszczowe wielonienasycone

Węglowodany

w tym:

 – cukry

Białko

Sól

Witamina E (jako ekwiwalent alfa-tokoferolu)

100 ml

 

3427kJ/819 kcal

 

92 g

8,1 g

6,4  g

78 g

 

0 g

 

0 g

0 g

0 g

 

26,4 mg (238 %*)

 

 

2 łyżeczki (10 ml)

 

343 kJ/82 kcal

 

9,2  g

0,8  g

0,6 g

7,7  g

 

0 g

 

0 g

0 g

0 g

 

2, 64 mg (22%*)

 

 

*% Dziennej referencyjnej wartości spożycia

Zalecana dzienna  porcja zawiera 8,5 g kwasu Linolowego (LA)

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 łyżeczki od herbaty (10 ml) 1x dziennie, z chlebem, ciepłymi lub zimnymi potrawami, lub bezpośrednio przed jedzeniem.

Ostrzeżenie: nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Bardzo ważny jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Składniki: tłoczony na zimno olej z nasion Wiesiołka dwuletniego (Oenothera biennis L.)

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od światła.