fb

Vita EnergyWzrost wydajności w życiu codziennym i w sporcie

Vita Energy marki LavaVitae to naturalny suplement diety na bazie formuły do aktywizacji i regeneracji organizmu o dobroczynnym działaniu. Trening, zawody, długa jazda samochodem, egzaminy lub fazy intensywnej pracy nad projektem – Vita Energy zapewnia dobrą kondycję.

Konwencjonalne napoje energetyczne zwykle zawierają składniki syntetyczne i dużo cukru. Ich efekt jest krótkotrwały i jednostronny. LavaVitae wybrała inny sposób. Vita Energy zawiera „środek pobudzający” kofeinę z różnych źródeł pochodzenia roślinnego.

Vita Energy marki LavaVitae to naturalny suplement diety zawierający pobudzającą kofeinę z rozmaitych źródeł pochodzenia roślinnego, które z różną prędkością przedostają się do krwiobiegu. Ich działanie utrzymuje się przez wiele godzin. Trening, zawody, długa jazda samochodem, egzaminy lub fazy intensywnej pracy nad projektem – Vita Energy utrzymuje w dobrej formie.
Naturalne składniki
Konwencjonalne napoje energetyczne zwykle zawierają składniki syntetyczne i dużo cukru. Ich efekt jest krótkotrwały
i jednostronny. LavaVitae wybrała inny sposób. Kofeina jest gorzka i dlatego bez cukru jest niechętnie spożywana. Dlatego
firma LavaVitae umieściła naturalne źródło kofeiny w Vita Energy w kapsułkach, które stosuje się, popijając czystą wodą. Dzięki temu nie czuć gorzkiego smaku i można uniknąć niepotrzebnego spożycia cukru. Oprócz tego zastosowane zostały naturalne składniki w ich pierwotnym stanie – w pełnej zgodzie z filozofią LavaVitae. Kawa, guarana, zielona
herbata i kakao są stosowane w postaci nieprzetworzonej. Dzięki temu jest wykorzystywana cała paleta substancji czynnych
zawartych w roślinach. Zielona kawa: Słowo kawa wywodzi się z jęz. tureckiego (kahve), co oznacza „pobudzający napój”. Podczas procesu palenia kawy zostaje utraconych aż dwie trzecie cennych kwasów,
dlatego do produkcji Vita Energy jest wykorzystywana wyłącznie surowa kawa. Guarana: Wiecznie zielona roślina guarany jest od wielu lat bardzo popularna w Europie i ze względu na zawarte w niej garbniki wolniej wydziela kofeinę niż kawa.
Zielona herbata: Zielona herbata ma historię sięgającą kilka tysięcy lat wstecz. W przeciwieństwie do czarnej herbaty w
zielonej herbacie zostaje zachowany naturalny barwnik liści, witaminy, składniki mineralne i flawonoidy.
Surowe kakao: Ziarna kakao dojrzewają w strąkach kakaowca osiągającego wysokość aż do 15 m i tradycyjnie uchodzą w
Meksyku za „pożywienie bogów”. Kordyceps chiński: Tak jak smardz i trufla, należy do workowców. Pierwotnie był zastrzeżony wyłącznie dla tybetańskich cesarzy i zamożnych warstw społeczeństwa. Acerola: Acerola zalicza się do owoców o najwyższej zawartości witaminy C. Jest 30 razy wyższa niż w cytrynie, w związku z czym acerola zasługuje na miano superowocu.
Zalecane spożycie
Dla osoby o wadze ok. 70 kg zalecana dawka dzienna to 4 kapsułki, które należy popić dużą ilością płynu. Różne osoby różnie reagują na kofeinę, dlatego rozsądnie będzie wypróbować i dobrać swoją własną idealną dawkę. Generalnie kapsułki należy przyjmować najpóźniej 30 minut przed wysiłkiem. Przy jednoczesnym spożywaniu posiłku rozpoczęcie działania może się przesunąć do dwóch godzin. Dlatego zalecane jest zażywanie preparatu najpóźniej 30 minut przed posiłkiem. W przypadku uprawiania sportu zaleca się, aby przez jedną do dwóch godzin wcześniej nic nie jeść.
Witamina C 83,4 mg
naturalna kofeina 160,0 mg
Guarana, ekstrakt 200,0 mg
w tym: kofeina 44,0 mg
ziarna zielonej kawy, ekstrakt 200,0 mg
w tym: kwas chlorogenowy 100,0 mg
zielona herbata, ekstrakt 200,0 mg
w tym: polifenole 190,0 mg
– EGCG 90,0 mg
ziarna kakao 200,0 mg
w tym: polifenole kakao 24,0 mg
kordyceps chiński, ekstrakt 100,0 mg
w tym: polisacharydy 40,0 mg