fb

Portrait of Beautiful Woman with smooth gloss long hair. High quality image.Na owłosionej skórze głowy człowieka znajduje się około 100 000 włosów. Wypadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem występującym cyklicznie. W miejsce włosa, który wypada odrasta nowy. Jest to tak zwany cykl włosowy.

Wytwarzanie włosa przez mieszek włosowy odbywa się w sposób cykliczny, w którym wyróżniamy 3 fazy:
1. fazę wzrostu anagenową, trwającą od 3 do 7 lat,
2. fazę inwolucji tzw. katagenową, która trwa około 3 tygodni
3. fazę spoczynku tzw. telogenową, trwającą od 2 do 4 miesięcy.

W każdym mieszku włosowym obserwujemy od 20 do 30 cykli.
Mikroskopowo łodyga włosa zbudowana jest z następujących elementów:

  • osłonki (zewnętrzna warstwa), która we włosach zdrowych występuje na całej długości włosa, natomiast we włosach zniszczonych ulega degeneracji w różnym stopniu. W zależności od stopnia zniszczenia mogą to być miejscowe drobne ubytki otoczki, aż do całkowitego jej zaniku;
  • warstwy korowej znajdującej się pod osłonką, która zbudowana jest z ziaren barwnika i pęcherzyków powietrza i występuje na całej długości włosa. Ta warstwa determinuje kolor włosów;
  • rdzenia składającego się ze zrogowaciałych komórek. (Rdzeń występuje jedynie w okolicach nasady włosa następnie ulega zanikowi);
  • korzenia włosa (inaczej cebulki) umiejscowionego w mieszku włosowym, a jego przedłużeniem jest rdzeń;
  • mieszka włosowego, który zbudowany jest z elementów naskórka i skóry właściwej jest złożoną strukturą odpowiedzialną za wytwarzanie włosa.

Trzon włosa jest martwy, to znaczy, że raz uszkodzony nie ma możliwości regeneracji. Uszkodzenie mieszka włosowego prowadzi do nadmiernego wypadania włosów lub różnego typu łysienia. Na szczęście uszkodzenia w obrębie mieszka są w dużym stopniu odwracalne. Stosowanie zwykłych kosmetyków pielęgnacyjnych poprawiających wygląd włosów, ma działanie krótkotrwałe, a część z nich powoduje uszkodzenie mieszków włosowych. Preparaty kosmetyczne oraz lecznicze, które działają na mieszek włosowy, z reguły w niewielkim stopniu poprawiają wygląd uszkodzonych włosów, natomiast poprzez stymulację komórek mieszka powodują odrost nowych zdrowych włosów.

Sięgając po kosmetyki do włosów, warto czytać etykiety. Wybierajmy te preparaty, które nie zawierają szkodliwych, chemicznych składników takich jak: parabeny, SLS i SLES, alergizujące substancje zapachowe, syntetyczne barwniki. Powyższe substancje mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka linii kosmetyków, które nie będą szkodzić Waszym włosom:wypadanie-wlosow-lalba-vita

Maski i szampony KAMIWAZA są jednymi z nielicznych preparatów o udokumentowanym klinicznie działaniu stymulującym komórki mieszka włosowego. Preparaty KAMIWAZA zostały wyprodukowane z naturalnych ekstraktów roślinnych według receptury łączącej tradycyjną wiedzę zielarską z najnowszymi osiągnięciami biotechnologii japońskiej. Zawierają aktywne związki, które stymulują ilość i aktywność enzymów antystresowych, głownie SOD (dysmutaza ponadtlenkowa), w komórkach mieszków włosowych przywracając im zdolność wytwarzania nowych zdrowych włosów.

Szampon i serum na porost włosów REVITAX zapobiegają wypadaniu włosów zarówno uwarunkowanemu dziedzicznie lub hormonalnie. Pielęgnują włosy, będąc przy tym łagodne dla skóry głowy. Kofeina wzmacnia osłabione cebulki włosów i jednocześnie stymuluje porost włosów i zapobiegają tworzeniu się łupieżu. Dodatkowo zawierają witaminę B3 i pantenol, dzięki czemu włosy stają się elastyczne i łatwe do czesania.

Szampony i odżywki Babuszki Agafii są pomocne w walce z objawami łuszczycy, oczyszczają skórę, normalizują jej funkcjonowanie, poprawiają wygląd włosów, oraz skutecznie likwidują łupież oraz łojotok wszelkiego pochodzenia. Roślinne środki pieniące nadają im delikatności.

Wszystkie produkty znajdą Państwo w naszej Klinice Medycyny Naturalnej L’ALBA VITA w Warszawie. Naszym klientom dajemy także możliwość zamówienia produktów z dostawą do domu. Sprzedaż telefoniczna: (22) 622-00-09