fb

olej-z-pestek-moreli-natuwit-250-mlOlej z pestek moreli Natuwit ma działanie profilaktyczne w walce z nowotworami. Jest naturalnym stymulatorem układu odpornościowego. Tłoczony jest z gorzkich pestek moreli pochodzących z Turcji. Pestki moreli zawierają w sobie największą ilość witaminy B17. Ten organiczny związek składa się z glukozy, cyjanku oraz aldehydu benzoesowego. Ostatnie dwa składniki działają tylko na komórki nowotworowe, które przyciągają amigdalinę ze względu na jej wysoką zawartość cukru. W zdrowych komórkach zamieniają się one w cukier, nie szkodząc im w żaden sposób.
Pestki z moreli zawierają wysoką zawartość magnezu, który odpowiada za równowagę układu nerwowego. Pierwiastek ten wzmacnia reakcje obronne naszego organizmu. Zwalcza miażdżycę i zakrzepy, obniża poziom cholesterolu. Jądra gorzkich pestek z moreli zawierają również witaminę A, która poprawia jakość widzenia. Wysoka zawartość naturalnej witaminy E zapobiega starzeniu się skóry i działa przeciwnowotworowo. Olej z pestek moreli jest również cennym źródłem witaminy B15 i kwasu salicylowego. Witamina B15 zapobiega utwardzaniu ścianek tętnic, przez co zmniejsza ryzyko zawału serca. Kwas salicylowy działa bakteriobójczo.
Olej z pestek moreli polecany jest również do stosowania w kuchni – można dodawać go jako aromatyczną przyprawę do sałatkowych sosów. W kosmetyce polecany jest szczególnie do nawilżenia skóry i jej wygładzenia. Odpowiedni do każdego typu cery.