fb

halux1  Może i Ty, jak wiele osób, (szczególnie kobiety) masz skłonność do tworzenia się krzywych paluchów. Pewnie nie wiesz, ale to Ty przyczyniasz się do ich powstania Tworzeniu się krzywych paluchów, zwłaszcza halluxów, sprzyja bowiem nadwaga, płaskostopie poprzeczne i noszenie butów na wysokim obcasie (powoduje przeciążenie przedniej części stopy, co przyspiesza jej deformację), słabość mięśni i więzadeł. Mniej częściej występują, ale też są bardzo uciążliwe tzw. palce młotkowate,, które mogą być elementem stopy poprzecznie płaskiej i paluchów koślawych. Zniekształcenie dotyczy zwłaszcza palca najdłuższego stopy. Przyczyną tego stanu najczęściej jest negatywny wpływ noszenia zbyt krótkich i ciasnych butów. Wysokie obcasy powodują utrzymywanie stawów śródstopno-palcowych w zgięciu grzbietowym. Nad zmienionym stawem pojawia się często zmiana i stan zapalny powodując ból oraz kłopoty z doborem obuwia. Palce młotkowate najczęściej występują u osób, które stawiają stopę na podłożu w sposób niewłaściwy, stale przenosząc ciężar ciała na przednią część stopy. Niekiedy przyczyną schorzenia są wady anatomiczne oraz urazy neurologiczne, np. udar mózgu. Znacznie częściej pojawiają się u osób z nadwagą. Schorzeniu towarzyszą stany zapalne stawów i odciski. Nieleczone halluxy i palce młotkowate mogą doprowadzić do problemów z poruszaniem się.

Są różne metody poprawy tego stanu rzeczy: od, polecanych przez ortopedów, operacyjnych (które my nie polecamy), aż po bardzo proste nieinwazyjne zabiegi. W naszej Klinice promujemy dwie proste metody:

1.Korektor HALLU FORTE dotyczący tylko halluxów – Po zastosowaniu korektora z ortopedycznego plastiku ból stopy jest bardzo często zmniejszany, ale stan zapalny nie zawsze jest szybko likwidowany.

2. Dlatego, dla obu typów schorzeń, bardziej promujemy metodę szybkiego usuwania stanu zapalnego i skutecznego oczyszczania stawu stosując zarówno spray z NanoEfektem eliminujący stan zapalny i z dodatkowo przyspieszanym oczyszczaniem przy pomocy urządzenia BodyDetox  (patrz opinia p.Ewy z dnia 12.09.2015).