fb

Clue MedicalCieszymy się że zdecydowałeś się zainteresować urządzeniem  Clue Medical. Jest to system będący w czołówce światowych aparatów telemedycyny.  Dzięki swoim złożonym funkcjom do analizy organizmu Clue Medical, pozwala analizować działanie autonomicznego układu nerwowego organizmu i dodatkowo mierzyć  kanał – EKG.

Informacje o użytkowaniu

Clue Medical to ręczne urządzenie medyczne, zautomatyzowane, o zasilaniu bateryjnym, prosty w obsłudze elektrokardiograf do nagrywania i przesyłania danych EKG od pacjentów, którzy są zainteresowani w ich kondycji układu sercowo-naczyniowego. Badanie umożliwi pacjentom zapisanie wyniku EKG w pamięci urządzenia jak również transmisję na wyświetlaczu i ocenę stanu układu sercowo-naczyniowego przez fachową służbę zdrowia.

Clue Medical zostało stworzone na zlecenie rosyjskiego projektu Mars 500, z myślą o badaniu astronautów w przestrzeni kosmicznej. Urządzeniem można określić stan organizmu zarówno u osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami jak i u osób zdrowych oraz sportowców (możemy poprawić ich wydajność o około 11%). Clue Medical zczytuje informacje za pomocą elektrod na zasadzie elektrokardiogramu (EKG) dlatego nie ma przeciwwskazań do stosowania co do wieku czy stanu zdrowia.

Urządzenie Clue Medical jako jedyne w Europie potrafi zmierzyć wegetatywny układ nerwowy co fachowa obsługa potrafi przełożyć na stan tak zwanego drugiego mózgu (żołądek, jelita w tym jelito cienkie), wydolność w przyswajaniu składników odżywczych z pożywienia, prawidłowość oddechu i dotlenienia pnia mózgu, kończyn, stan odżywienia na płaszczyźnie komórkowej (nie w krwiobiegu a w tkankach) – niedobory minerałów, pierwiastków śladowych i witamin, zasoby energetyczne.

 • Elastyczność mięśnia sercowego, prawidłowość oddychania (czy przeponą czy płucami), skala niedoborów minerałowych, (wiadomo, że mięsień serca jest tym, który najdłużej utrzymuje maksymalną elastyczność, dlatego jej obniżenie daje nam pogląd na pozostałe organy a co za tym idzie na niedobory minerałowe).
 • Pracę układu współczulnego i przywspółczulnego co przekłada się na informacje np. o tym jak i w jakim stopniu organizm przetwarza spożyte pokarmy na energię oraz czy jest w stanie przetworzyć je na energię czy też powstają z nich składowane w tkance tłuszczowej, kościach itp. szkodliwe toksyny.
 • Czy dana osoba prawidłowo regeneruje się, czyli „ładuje akumulatory” w czasie snu.
 • Jakie mamy zapasy glikogenów w wątrobie i czy są prawidłowo produkowane (glikogeny to rodzaj cukrów, które można porównać do energii życiowej potrzebnej do wszystkich zachodzących w organizmie procesów, niestety postęp cywilizacji i to co się z nim wiąże np. stres, niepełnowartościowe pożywienie, duża ilość toksyn w środowisku sprawiają, że organizm zużywa większe ilości glikogenów. Zdarza się, że 3 letnie zapasy jakie powinny być magazynowane w wątrobie zostają wykorzystane prawie do zera… a gdy zaczyna ich brakować organizm daje nam o tym znać różnego rodzaju problemami zdrowotnymi.)
 • Jesteśmy w stanie określić czy stosowana dieta sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu trawiennego w szczególności jelita, czy też spożywamy substancje, które powodują odkładanie się w jelitach niemożliwych do przerobienia pokładów zanieczyszczeń. Pamiętajmy , że jelito cienkie odpowiada za przyswajanie substancji odżywczych z jedzenia tzn. , że tak jak jelito przyswoi składniki odżywcze, minerały, witaminy, pierwiastki śladowe – taki będziemy mieli budulec do budowy nowych komórek naszego ciała… czyli zdrowych lub nie. Dzięki badaniu zobaczymy nie tylko w jakim stanie jest jelito, ale również czy organizm jest w trakcie oczyszczania go i czy ma do tego siłę – w tym czy będzie w stanie spożytkować w tym celu różnego typu preparaty.
 • Pośrednio możemy zaobserwować pracę nerek i trzustki (dzięki temu można dostrzec np skłonności cukrzycowe)
 • A przede wszystkim czy ciało ma siłę do wytwarzania mechanizmów obronnych w związku z pojawiającymi się na co dzień różnego typu problemami… od usuwania toksyn, walki z np. wirusami aż po samo naprawę organów i tworzenie nowych komórek.

Badanie urządzeniem Clue Medical stanowi nieodłączny element metody doprowadzania do zdrowia metodą BnR. Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych z zakresu fizyki kwantowej i metod andullacyjnych urządzenie Clue Medical umożliwia przeprowadzenie serii krótkich badań pozwalających na zapoznanie się z kondycją całego organizmu.

Możliwości medyczne i diagnostyczne Clue Medical

Podejście medyczne koncentruje ClueMedical w dokładnej analizie nawracającego tętna (interwał RR w minutach) i ich zmienności w danym okresie. Analizę wyraźnie pokazuje tachogram. Następujące dane kluczowe przedstawiają się następująco:

 • Średnie tętno
 • Czas trwania kursu średniego serca
 • Standardowe odchylenie
 • Zmienności absolutnej serca (SDNN)
 • Względna zmienność rytmu serca (CV)

Skomputeryzowana analiza spektralna wykazuje skalę częstotliwości wszystkich zakresów częstotliwości, a tym samym zapewnia dokładne informacje na temat aktywności współczulnego układu nerwowego

Marginesy wysokiej częstotliwości wykazują głównie wpływ nerwu błędnego na węzeł zatokowo-przedsionkowego

Marginesy niskiej częstotliwości mają głównie wpływ układu współczulnego na serce

Pacjenci często cierpią na arytmie nie są ujęte w EKG, badania ECG lub (Holter) 24 godzinny, gdyż występuje nieregularnie. Clue Medical pozwala na bieżącą ocenę tętna przez cały czas, tylko w przypadku wystąpienia zaburzeń rytmu serca. W ten sposób mogą być wykryte dysfunkcje i leczone dolegliwości.

Monitorowanie pacjentów z ARYTMIĄ

Arytmie, ponieważ występują w nieregularnych odstępach czasu, a nie wszystkie odcinki są zapisywane i / lub odczuwane przez pacjentów, często trudno śledzić i monitorować leczenie. Z tego sprzętu pacjenci mogą nagrywać EKG przez dłuższy okres czasu, nawet kilka razy dziennie. Pozwala to lekarzowi na dostosowanie znacznie lepsze traktowanie i, jeśli to konieczne, rozpocząć realizację innych środków,.

Stratyfikacja ryzyka po zawale serca

U pacjentów z zaburzeniami w następstwie zawału mięśnia sercowego tam, o ograniczonej zmienności częstości akcji serca, wzrostem ryzyka nagłej śmierci. Z Clue Medical można łatwo badać pacjentów ruszających się

Monitorowania pacjentów i monitorowaniu leczenia kardiomiopatii

Clue Medical regularne może lepiej śledzić funkcjonowanie pacjentów cierpiących na kardiomiopatię i powodzeniem prowadzić leczenie. Pozwala na wczesne wykrycie pogorszenia i weryfikacji subiektywnej poprawy stanu pacjenta.

Monitorowanie rozwoju niewydolności serca

Pacjenci z niewydolnością serca zwykle są leczeni w specjalistycznych przychodniach. Clue Medical oferuje doskonałą okazję do lepszego monitorowania pacjentów z większą skutecznością.. Może wykrywać nieprawidłowości, zanim jeszcze pacjenci odczuwają objawy i dzięki temu jest możliwość szybkiej interwencji terapeutyczej.

Inne skutki zdrowotne układu sercowo-naczyniowego

Cukrzyca, choroby nerek i tarczycy, a także kilka innych schorzeń jest również odzwierciedlone w zmianach parametrów sercowych. Z Clue Medical można sprawdzić i monitorować bez trudności wszystkie grupy chorób wymienionych w przebiegu choroby serca.

Informacje heart rate zmienność analizy spektralnej

Rejestrator zdarzeń zapewnia wiarygodne i powtarzalne na zmienność rytmu serca i wyjątkową spektralną analizę danych. Choć liczne publikacje z dziedziny kardiologii odpowiednio udokumentowane opisują znaczenie diagnostycznego HRV kilku projektów badawczych są dzisiaj wspierane nowymi zastosowaniami medycznych pojęć dotyczących tych parametrów. Aplikacje te oferują interesujące możliwości dla naukowych projektów w kardiologii.

badanie urządzeniem Clue Medical

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sposoby umieszczenia aparatu i przylepnych elektrod przy badaniu

Sposoby umieszczenia aparatu i przylepnych elektrod przy badaniu