fb

Badanie z pulsu

DIAGNOZA Z PULSU

sprawdzanie pulsuDiagnoza z pulsu jest podstawową metodą badania pacjenta u terapeuty z Dalekiego Wschodu. Pozwala ona precyzyjnie określić, nie tylko aktualny stan zdrowia, ale przebyte problemy zdrowotne. Doświadczony terapeuta z dużą dokładnością potrafi wymienić kolejno wszystkie przebyte schorzenia począwszy od dzieciństwa.

Metoda diagnozy z pulsu opiera się o ponad 5000 letnią tradycję medycyny Dalekiego Wschodu, gdzie zakłada się istnienie dwóch przyczyn chorób: bliskie i odległe.

Badanie wykonuje lekarz z 20- letnim stażem doktor Gerel Gigi.

stany wewnętrznePrzyczyną odległą jest brak zrozumienia naszej podstawowej natury i źródła trzech emocji: namiętności, agresji oraz niewiedzy. Razem tworzą one odległą przyczynę. Przyczyną bezpośrednią dolegliwości są trzy “Humory” – mogą być szkodliwe albo korzystne. Ich równowaga i nierównowaga powoduje prawidłowy rozwój ciała lub jego osłabienie. Oddziaływują też wzajemnie ze stanem umysłu na stany wewnętrzne.

WIATR– strumień życia i energii życiowej

ŻÓŁĆ lub energia życiowa w formie m.in. emocji

FLEGMA lub życiowa siła przyswajania.

W Tybecie znane są jako lung, tripa oraz badken i opisywane poprzez swe atrybuty i kierunki działania, np. “wiatr” jest niewidoczny, lecz jego efekty są widoczne i odczuwalne. Niektóre kanały, którymi krąży są widoczne podczas sekcji. Inne nie, gdyż należą do ciał subtelnych. “Humory” opisują też charakterystyczne typy osobowości i konstytucji pacjenta. Wiążą się z pewnymi rodzajami pożywienia, okresami, a nawet mają swe odpowiedniki np. wśród planet.

Koszt badania obejmującego diagnozę oraz omówienie to 100zł.