fb

Biofeedback

BIOFEEDBACK

ludzki mózgNormalnie każdy z nas wykorzystuje tylko ok 5% możliwości swojego mózgu. Dzięki ćwiczeniom zwanym Biofeedback’iem mamy szansę wykorzystywać go w 30%, gdyż możemy się nauczyć wpływać na nasze fale mózgowe.

Dzięki tej metodzie poznajemy zależność między umysłem a ciałem. Możemy poprawić zarówno pamięć i koncentrację jak również wyniki w nauce czy sporcie. Poprzez ćwiczenia biofeedback można pozbyć się napięć, ograniczyć stres i zminimalizować reakcje wybuchowe. Np. osoby z ADHD mają odmienny wzorzec fal mózgowych niż osoby zdrowe, ale dzięki biofeedback można je znacznie poprawić .

Jako filia Klubu Pięknego Umysłu z Wołomina specjalizujemy się w treningach pamięci i koncentracji dzieci i osób dorosłych. Ponadto stosujemy biofeedback w rehabilitacji ADHD, ADD, agresji, stresie, depresji, zaburzeniach snu, migrenach oraz zespołach chronicznego zmęczenia i wypalenia zawodowego. Wykorzystujemy skuteczne narzędzia psychologii w rodzinie i biznesie w zgodzie ze swoimi wartościami, ponieważ mocniej wierzymy w ludzi niż w ich problemy. Ufamy, iż dobra organizacja oparta na równowadze i zrozumieniu problematyki przekłada się na osiąganie celów.

obszary mózguAby osiągać mierzalne efekty stworzyliśmy program diagnozy, rozpoznania czynników blokujących rozwój systemu organizacyjno-społecznego rodziny, firmy.

EEG BIOFEEDBACK to rodzaj terapii, dzięki której osoba poddana terapii w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal mózgowych, tak aby mózg pracował wydatniej i szybciej. Jest to bezpieczna modyfikacja procesów mózgowych, która daje rewelacyjne rezultaty w terapii zarówno dzieci jak i dorosłych. Już po 10 trzydziestominutowych treningach widoczne są pozytywne zmiany w sytuacjach, kiedy zawodzą inne metody. Dzięki feedbackowi możemy synchronizować obie półkule mózgu.