fb

Halluxy i palce młotkowate nie są już problemem

Halluxy i palce młotkowate nie są już problemem

halux1                                                      palec młotkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

Może i Ty, jak wiele osób, (szczególnie kobiety) masz skłonność do tworzenia się krzywych paluchów. Pewnie nie wiesz, ale to Ty przyczyniasz się do ich powstania Tworzeniu się krzywych paluchów, zwłaszcza halluxów, sprzyja bowiem nadwaga, płaskostopie poprzeczne i noszenie butów na wysokim obcasie (powoduje przeciążenie przedniej części stopy, co przyspiesza jej deformację), słabość mięśni i więzadeł. Mniej częściej występują, ale też są bardzo uciążliwe tzw. palce młotkowate,, które mogą być elementem stopy poprzecznie płaskiej i paluchów koślawych. Zniekształcenie dotyczy zwłaszcza palca najdłuższego stopy. Przyczyną tego stanu najczęściej jest negatywny wpływ noszenia zbyt krótkich i ciasnych butów. Wysokie obcasy powodują utrzymywanie stawów śródstopno-palcowych w zgięciu grzbietowym. Nad zmienionym stawem pojawia się często zmiana i stan zapalny powodując ból oraz kłopoty z doborem obuwia. Palce młotkowate najczęściej występują u osób, które stawiają stopę na podłożu w sposób niewłaściwy, stale przenosząc ciężar ciała na przednią część stopy. Niekiedy przyczyną schorzenia są wady anatomiczne oraz urazy neurologiczne, np. udar mózgu. Znacznie częściej pojawiają się u osób z nadwagą. Schorzeniu towarzyszą stany zapalne stawów i odciski. Nieleczone halluxy i palce młotkowate mogą doprowadzić do problemów z poruszaniem się.

Są różne metody poprawy tego stanu rzeczy: od, polecanych przez ortopedów, operacyjnych (które my nie polecamy), aż po bardzo proste nieinwazyjne zabiegi. W naszej Klinice promujemy dwie proste, nieinwazyjne metody:

1.Korektor HALLU FORTE  dotyczący tylko halluxów – Po zastosowaniu korektora z ortopedycznego plastiku ból stopy jest bardzo często zmniejszany, ale stan zapalny nie zawsze jest szybko likwidowany.

2. Dlatego dla obu typu schorzeń, zwłaszcza palca młotkowatego, bardziej promujemy metodę szybkiego usuwania stanu zapalnego i skutecznego oczyszczania stawu stosując zarówno spray z NanoEfektem eliminujący stan zapalny, jak  i dodatkowo przyspieszanym oczyszczaniem przy pomocy urządzenia BodyDetox.

MOJA HISTORIA INSPIRACJĄ DO PRACY

AB_scena1_gifKariera światowej sławy, śpiewaczki operowej. Nieustanne podróże po świecie, poznawanie wspaniałych ludzi, samorealizacja… Przez 30 lat wiodłam fascynujące życie, aż do momentu kiedy w jednej chwili wszystko diametralnie się zmieniło. Tragiczny wypadek samochodowy. W skrócie- zmiażdżenie lewej półkuli mózgu, oberwanie ucha, kompresyjne złamanie kręgosłupa, poważne obrażenia całego ciała oraz czterokończynowy niedowład. Czekała mnie wegetacja.

Leżałam w szpitalu na oddziale Neurochirurgii STOCERu w Konstancinie. Prognozy leczenia były druzgoczące. Seria operacji i intensywne leczenie farmakologiczne miały mnie jedynie zachować przy życiu. W żaden sposób nie mogłam pogodzić się z taką wizją dalszego życia. Postanowiłam przy pomocy najbliższych wdrożyć najnowsze osiągnięcia medycyny- magnetostymulację oraz biospectrum. Wzmocniłam także organizm naturalnymi sumplementami i zastosowałam terapię oczyszczającą. To wszystko uruchomiło naturalne siły witalizacyjne mojego ustroju. Nastąpiła błyskawiczna regeneracja uszkodzonych obszarów mózgu, rdzenia kręgowego i odleżyn. Całkowicie wchłonęły się liczne krwiaki, a z rozległych blizn pooperacyjnych pozostały znikome znaki. W ocenie personelu medycznego, regeneracja mojego organizmu była spektakularna. Bezcelowe okazały się dalsze operacje. Co więcej, po trzech tygodniach, wyszłam na swoje żądanie ze szpitala.

To zdarzenie zmieniło moje spojrzenie na życie, świat i medycynę. Postanowiłam zająć się propagowaniem leczenia metodami, które mnie uzdrowiły. Pragnęłam dawać nadzieję ludziom, nawet w krytycznych sytuacjach.

Ola BZaczęłam intensywnie poszerzać swoją wiedzę. Ukończyłam ukierunkowane studia, uczestniczyłam w różnorodnych sympozjach medycznych, konferencjach naukowych i szkoleniach. Dotarłam do licznych publikacji naukowych, które mówiły o zaskakujących rezultatach leczenia metodami alternatywnymi. Zdecydowałam, że zmaterializuję swoją wiedzę i doświadczenie w postaci centrum medycznego. Tak właśnie, w 2001 roku powstała lecznica, potem Klinika Medycyny Naturalnej L’ALBA VITA , co z włoskiego oznacza Jutrzenkę Życia.

L’ALBA VITA specjalizuje się w innowacyjnej diagnostyce i zindywidualizowanej terapii. Na początku, zawsze koncentrujemy się na dotarciu do rzeczywistej przyczyny danej dolegliwości. Dopiero dysponując szeroką wiedzą nt. aktualnego stanu zdrowia pacjenta, dobieramy program terapeutyczny i skutecznie go realizujemy, monitorując postępy.

Z metod diagnostycznych dysponujemy nowoczesnym sprzętem do analizy jakości żywej krwi. Dzięki specjalistycznej kamerze , zainstalowanej na mikroskopie jesteśmy w stanie zdiagnozować zakażenia grzybicze, wirusowe, pasożytnicze czy bakteryjne. Ponadto kolorowy obraz krwi umożliwia identyfikację stopnia i jakości zanieczyszczeń krwi, jak również daje informację na temat zdolności erytrocytów do transportu tlenu.

Inną, niezwykle cenną metodą diagnostyczną jest „Mapa toksycznych obciążeń organizmu wg dr Jonasza”. Badanie przy pomocy urządzenia SALVIA precyzyjnie wskazuje obciążenia, czynniki patogenne i substancje toksyczne, które mogą być czynnikiem sprawczym danego zaburzenia. Kompleksowe zestawienie informacji połączone ze specjalistyczną konsultacją umożliwia zaordynowanie właściwej terapii. W zależności od rodzaju problemu i stopnia zaawansowania zmian chorobowych, terapia może obejmować wprowadzenie naturalnych preparatów inaktywujących szkodliwe mikroorganizmy i dostarczenie deficytowych składników odżywczych.

Dzięki urządzeniu F-Scan jesteśmy w stanie dokładnie zdiagnozować obecność pleśni, grzybic, bakterii, wirusów i pasożytów oraz wyeliminować je, poprawiając samopoczucie i usuwając większość dysfunkcji organizmu

Ponadto wedle potrzeb zaleca się sprofilowaną magnetostymulację lub terapię z użyciem spektrum częstotliwości niezbędnych człowiekowi. Kluczowym elementem, jest wsparcie naturalnych sił obronnych organizmu poprzez intensywną detoksykację ustroju. Właściwie skonstruowany program naprawczy to początek sukcesu. Jedynie aktywna realizacja elementów terapii i kontrolowanie postępu, daje wielką szansę na całkowite usunięcie dolegliwości, która nierzadko w ocenie medycyny konwencjonalnej jest nieuleczalna.