fb

HYDROKOLONOTERAPIA W PRAKTYCE

lalbaMałeHydroEnnio Di Cecco   HYDROKOLONOTERAPIA W PRAKTYCE  wyd. II

W biurze można zapoznać się z wszystkimi metodami diagnostycznymi, terapeutycznymi i urządzeniami opisanymi w niniejszej publikacji. Wszyscy, także niepełnosprawni, znajdą tu skuteczną pomoc, nawet w najcięższych, niezdiagnozowanych schorzeniach przewlekłych. Skuteczność zabiegów polega na wyeliminowaniu przyczyn a nie tylko objawów. Dla osób wymagających nieco dłuższych kuracji przygotowano gratisowe bonusy i karnety z upustami. Środowisko niezamożnych artystów traktowane jest specjalnie, na ulgowych zasadach. Tu także do nabycia niniejsza publikacja.

PRZEDMOWA DO WYDANIA POLSKIEGO

Okrężnica to system kanalizacyjny naszego ciała. Kiedy jest zdrowa i sprawna – daje nam lekkość i dobre samopoczucie. Kiedy popadnie „w stagnację”, zaczyna przepuszczać do or­ganizmu trucizny, produkty gnicia, toksyny i jady. Zatruwają one m.in. mózg tak, że stajemy się nerwowi, smutni, poirytowani; zatruwają płuca, wątrobę, krew. Każdy organ naszego ciała jest dodatkowo dociążony. Mamy problemy z odpornością organizmu, różne kłopoty z płu­cami i skórą. Stawy sztywnieją i są bolesne, pojawiają się alergie i zmęczenie – znika radość życia.

Oczyszczanie okrężnicy to jedna ze skuteczniejszych znanych metod eliminujących kłopoty z jelitem grubym, a tym samym przywrócenie zdrowia pacjentom.

Zaparcia, zmora współczesnych czasów, to najczęstszy objaw prowadzący do endotoksemi. Okrężnica na ogół wypełniona jest resztkami rozkładającego się, gnijącego pokarmu, pełna toksyn, kamieni kałowych, śluzu, żółci, gazów, pasożytów. Dlatego 80% społeczeństw w cy­wilizowanych krajach choruje, a znakiem naszych czasów są ludzie zmęczeni i otyli. Toksyny wraz z krwią docierają do wszystkich organów naszego ciała, ale objawy dotyczą najsłab­szego energetycznie organu. Lecząc objawy, nie leczymy przyczyn, a przyczyna często tkwi w jelitach. Tak więc leczenie jakiejkolwiek dolegliwości, choroby, bólu nie ma sensu bez uporządkowania i oczyszczenia środowiska jelita grubego.

System domowego oczyszczania okrężnicy pod nazwą Fluff to ogromna nadzieja dla rzeszy pacjentów borykających się z zaparciami, toksemią, szarzyzną życia, zmęczeniem. Domowe urządzenie jest możliwe do zastosowania w każdych warunkach i przez każdą osobę, w tym niepełnosprawną. To urządzenie praktyczne, tanie i łatwe w obsłudze. Jest rozwiniętą pod względem technologicznym i naukowym wersją lewatywy, która przy tak obecnie ogromnym zanieczyszczeniu środowiska już nie wystarcza.

W mojej praktyce lekarskiej Fluff jest nadzieją i początkiem wszelkich dalszych działań prowadzących do przywrócenia zdrowia, jasności umysłu i radości życia. Polecam wszystkim tę ciekawą książkę, w której autor zawarł przemyślenia i rady wynikające z ponad trzydzie­stoletniej praktyki lekarskiej. Praktyczne zastosowanie tych porad przez osoby chore pomoże i umożliwi w łatwy i nieskomplikowany sposób powrót do zdrowia, a osobom zdrowym sku­tecznie zmniejszy ryzyko zachorowania.

dr med. Jolanta Mikołajewicz

OPINIE INNYCH FACHOWCÓW O KONIECZNOŚCI OCZYSZCZANIA JELIT

V.E. Irons –Kiedy człowiek cierpi na lekkie schorzenia, takie jak reumatyzm, ból głowy, gorączka lub też dotykają go ciężkie choroby, takie jak rak, zapalenie stawów czy cukrzyca, nigdy nie wspomina się ani nie bierze się pod uwagę stanu jelit. A jednak, co może wydawać się dziwne, zawsze stan zdrowia jest uwarunkowany w ten czy w inny sposób przez chorą okrężnicę. Ta z kolei może być bezpośrednią lub pośrednią przyczyną wszelkich dolegliwości. Według mnie istnieje tylko jedna choroba: samozatrucie, czyli organizm zatruwający sam siebie. To toksyczne substancje rozprzestrzenione w naszym organizmie zabijają go; a zatem, jeśli nie będziecie oczyszczać waszej okrężnicy, nigdy nie będziecie cieszyć się dobrym zdrowiem.
Arnold Ehret stwierdza: Lekarze wykonujący w prosektoriach sekcje zwłok stwierdzają, iż 60-70% jelit w ciałach poddawanych sekcji zawiera masy kałowe twarde jak skała, liczące dziesiątki lat. Utrzymuje, że wszyscy mamy w jelitach przynajmniej 2 kilogramy nieusu­niętych złogów, które zatruwają krew i cały organizm. Resztki, które dzień po dniu odkładają się na ściankach jelita, mogą osiągnąć 5-7 cm grubości. Połowa osób, które uważają się za zdrowe, nosi ciągle ze sobą, już od dzieciństwa, kilka kilogramów substancji, które nigdy nie zostały wydalone. Jedno porządne wypróżnienie dziennie nic nie znaczy

Andrè Passebecq– Większość chorób rodzi się w jelicie. Miliardy drobnych organizmów, które żyją w nim jako saprofity w symbiozie z organizmem ludzkim lub zwierzęcym, mogą być dobroczynne lub szkodliwe, w zależności od stanu środowiska jelita. To właśnie zachwianie stanu równowagi w jelicie powoduje przeobrażenie mikroba, który się w nim znajduje. Nieodpowiednia (z punktu widzenia fizycznego i psychicznego) higiena pokarmowa i ogólna prowadzi do zaburzeń funkcji jelita, a co za tym idzie – do degradacji zdrowia.

Dr Harvey Kellogg – Podczas 20 000 operacji chirurgicznych, które osobiście przeprowa­dziłem, nigdy nie zetknąłem się z normalnie funkcjonującą okrężnicą.

Dr Henry Picard – Złe funkcjonowanie jelita i stałe samozatruwanie może mieć katastrofal­ny wpływ na układ nerwowy.

Dr R. Lautiè– Zaparcie wywołuje stan zapalny błony śluzowej jelita i powoduje toksyczny i niszczący rozkład dobroczynnej flory jelitowej. Jest odpowiedzialne za raka okrężnicy albo przynajmniej za toksemię, która rujnuje zdrowie człowieka.

Ann Wigmore Moja praca z chorymi na raka pokazała, bez cienia wątpliwości, że okręż­nica jest najważniejszym z narządów wydalniczych. Zaparcie jest największym nieszczęściem dla zdrowia i bardzo często stanowi przyczynę raka. Większość przypadków zaparć jest spowodowana nadmiarem skrobi i niedoborem enzymów trawiących pokarm. Organizm ludzki został tak skonstruowany, aby usuwać niepotrzebne odpady po każdym przyjętym pokarmie. Tylko jedno wypróżnienie w ciągu dnia nie wystarczy, aby oczyścić organizm, a okrężnica jest na ogół pełna rozkładającego się pokarmu.

Michał Tombak – Gdy jelito grube słabo funkcjonuje, są kłopoty z wydaleniem niestrawionych resztek pokarmowych. Zlepiają się one w bryłkę nazywaną kamieniem kałowym. Jelito grube dla nas – to jak doniczka dla roślin, a strawiony pokarm gra rolę dobrze nawiezionej gleby. Człowiek to jak drzewo. Ścianki jelita są pokryte korzonkami, które podobnie jak korzenie rośliny wsysają do krwi pożyteczne substancje. Każda grupa korzonków odżywia odpowiedni organ. Pozostałości powinny być wydalone. To jest zrozumiałe. A co dzieje się z niestrawioną bryłką? Podczas następnego posiłku do niej dokleja się jeszcze jedna, potem jeszcze… Niestrawiony pokarm przylepia się do ścianek jelita. Człowiek nosi ich aż po kilka kilogramów. A co dzieje się z tymi produktami, przechowywanymi przez wiele lat w temperaturze powyżej 360 C, nietrudno sobie wyobrazić. Funkcjonujący nadal pod warstwą „brudów” układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty fermentacji i gnicia. To rozumie się samo przez się, że z tych substancji nie zbuduje się zdrowych komórek całego organizmu. Toksyny rozchodzą się z krwią po całym organizmie i stopniowo rujnują nasze zdrowie. Z powyższego jasno widać, że u człowieka nie może być chory tylko jeden konkretny organ. Chory jest cały organizm. Po prostu organ najsłabszy odmówił posłuszeństwa jako pierwszy i leczyć tylko jego nie ma absolutnie sensu. Lecząc bowiem konkretny objaw nie leczymy przyczyny. Tymczasem główny sprawca pozostaje nie tknięty. Przecież z zanieczyszczonego jelita stale przedostają się do krwiobiegu szkodliwe substancje. Takie jelito jest źródłem ogólnego zatrucia organizmu.

 

Wraz z płukaniem jelita grubego zostają zahamowane procesy samozatruwania organizmu. Szybka odbudowa dobroczynnej flory bakteryjnej co jest końcowym etapem zabiegu, przywraca naturalne warunki środowiska jelit.

Człowiek staje się zdrowszy, pogodniejszy i młodszy