fb

Koloroterapia

KOLOROTERAPIA I ŚWIATŁOTERAPIA

lampa świecąca na różowoŚwiatło i koloroterapia to znakomite uzupełnienie leczenia dolegliwości fizycznych jak i psychicznych. Stymuluje regenerację organizmu, przyspiesza gojenie ran, poprawia jędrność skóry, usprawnia mikrokrążenie, spłyca zmarszczki, łagodzi podrażnienia, zwiększa syntezę włókien kolagenowych, leczy depresje, nerwowość i zaburzenia snu. Ponadto stymuluje wydalanie toksyn z komórek, łagodzi migreny, bóle mięśni, stawów, kręgosłupa oraz bóle reumatyczne. Terapia światłem bardzo pomocna jest przy leczeniu dolegliwości skórnych takich jak: egzema, łuszczyca, trądzik, grzybice, opryszczka, alergie. światłoterapia Q.LIGHT to urządzenia najnowszej generacji do kompleksowej światło- i koloroterapii produkowane przez szwajcarską firmę B&P, idealnie uzupełnia wszelkie działania związane ze zdrowiem zarówno fizycznym jak i psychicznym.Światłolecznictwo znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce jak i we wspieraniu procesów leczniczych. Leczeniu podlegają nie bezpośrednio choroby i zranienia; to raczej własne procesy regeneracyjne zostają uaktywnione dzięki światłu. W ten sposób wspomaga się organizm, by wykorzystał siły kuracji spontanicznej i odbudował swoją równowagę. Terapia światłem jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych metod leczenia. Zastosowanie światłoterapii Q.Light® w domu jest bardzo szerokie. Wszyscy członkowie rodziny bez wyjątku mogą korzystać z dobroczynnego działania światła.

lampy Q. LightQ.LIGHT wykorzystuje promieniowanie widzialne: białe i kolorowe wpływające na wyregulowanie zarówno psychiki jak i całego organizmu. Polecamy następujące typy urządzenia w zależności od funkcji, wielkości strefy naświetlania, mocy i ceny:

Q. Light 200 kolor • Q. Light 70 kolor.

Wymienne, profesjonalne filtry optyczne umożliwiają wygenerowanie jednego z sześciu kolorów: czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego, niebieskiego, fioletowego. W skład filtrów wchodzą jeszcze filtry: przezroczysty (światło białe) i polaryzacyjny (światło białe spolaryzowane).

EFEKTY DZIAŁANIA KOLORÓW

redCZERWONY -energia ciepła, miłości, stymuluje, pobudza, rozgrzewa. Działa wzmacniająco na organizm, zwłaszcza mięśnie, wątrobę, pęcherzyk żółciowy i śledzionę, działa krwiotwórczo. Zabiegi tym kolorem zaleca się w przypadku dreszczy, przeziębienia, bronchity, anemii, reumatyzmu, neurastenii.

Nie jest wskazane dla osób nerwowych, z zaburzeniami psychicznymi. Może powodować agresję i złość.

 

orangePOMARAŃCZOWY – pozytywny, kojarzy się z optymizmem, nowoczesnością, otwartością. Delikatniejszy od czerwonego. Wzmacnia energię bez agresywności. Równoważy harmonię psychiki i ciała Stymuluje proces oddychania i krążenia, Stymuluje funkcje seksualne i wyzwala organizm. Działa przeciwspastycznie i wzmacnia ciała subtelne. Zaleca się przy kłopotach z oddychaniem, astmie, katarze chronicznym, dolegliwościach z nerkami i kamieniami nerkowymi, skurczami. Wzmacnia trawienie i proces asymilacji (również tlenu przez system oddechowy). Sprzyja rozwojowi procesów życiowych, reguluje pracę serca. Pozytywnie oddziałuje na żołądek.

Kumulacja koloru pomarańczowego może wpływać na wzrost egoizmu, zuchwałości, skrajnego indywidualizmu.

yellowŻÓŁTY – mądrość, ciepło, poprawa kondycji psychicznej. Działa na układ współczulny, mięśnie i układ pokarmowy, wzmacnia funkcje myślowe i psychikę. Zaleca się przy chorobach wątroby, zmęczeniu, zaparciach, egzemie, reumatyzmie mięśniowym, chronicznej niestrawności, migrenach. Wpływa ożywiająco na system nerwowy. Pobudza intelekt.

Nadmiar nasycenia barwą żółtą może irytować i drażnić.

greenZIELONY – żródło energii i odnowy systemu nerwowego oraz serca. Uspokaja i odświeża. Komplementarny do czerwieni. Reguluje ciśnienie krwi i ją oczyszcza. Poleca się osobom nadmiernie pobudzonym, przy nadciśnieniu, bezsenności, bólach pleców, hemoroidach. Pomaga się wyciszyć i odprężyć, przywracając równowagę psycho-fizyczną. Dobroczynnie wpływa na oczy. Osobom pracującym przy komputerze zaleca się oderwać wzrok od komputera i popatrzeć na roślinność.

Nadmiar zieleni sprzyja bierności.

blueNIEBIESKI – wyciszenie, spokój. Uspokaja i odnawia układ nerwowy. Reguluje równowagę duchową i umysłową. Sprzyja asymilacji. Działa przeciwzapalnie, leczy nerwicę, pomaga przy leczeniu żółtaczki u niemowląt, korzystny przy migrenach, mdłościach, nerwowym kaszlu, bólach gardła, zapaleniu oczu, bólu zębów, epilepsji, bólach miesiączkowych, skurczach żołądka, wrzodach i bezsenności.

Jest przeciwwskazaniem dla osób bez energii, u których może wzmocnić uczucie braku sił witalnych.

violetFIOLETOWY ukojenie, inspiracja, regeneracja. Działa uspokajająco na serce, śledzionę, gruczoły dokrewne, odtruwa, wzmacnia system obronny, zwłaszcza zwiększa produkcję leukocytów, pomaga w leczeniu podrażnień śluzówki. Korzystnie wpływa na nerki, pęcherz moczowy. Wspomaga leczenie chorób systemu nerwowego. Wspomaga wysiłek umysłowy. Stosowany przy bezsenności. Bezcenny w uśmierzaniu bólu. Przynosi ukojenie, daje poczucie bezpieczeństwa, zgody.

Nadmiar fioletu może podnieść niską samoocenę.

KĄPIEL W KOLORACHświatło w kolorze tęczy

KĄPIEL W KOLORACH (ekspozycja po kilka minut każdego koloru), która nie tylko działa jako skuteczna terapia, a pozwala także zdiagnozować zaburzenia równowagi organizmu. Jest to diagnoza kolorami – ocena stanu psychofizycznego na podstawie widzenia kolorów. Jeżeli cierpisz na przewlekłe zmęczenie, depresje, masz problemy zdrowotne, problemy skórne, szarą brzydką cerę, trądzik, problemy emocjonalne, to podaruj sobie ten zabieg na wiosnę. Kolorowe światło poprawi Twój nastrój, rozświetli urodę, da Ci “zastrzyk” pozytywnej energii.

Pojedynczy seans koloroterapii zwykle trwa ok. 0.5 godziny.

SPECJALISTYCZNE URZĄDZENIA Q. LIGHT: