fb

Kuracje ziołowe

KURACJE ZIOŁOWE

W medycynie niekonwencjonalnej fitoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia i oczyszczania organizmu. Ziołolecznictwo wykorzystuje cale rośliny, określone ich części lub izolowane aktywne biologicznie związki:

  • liścieświeże ziołakorzenie
  • kwiaty
  • alkaloidy
  • flawonoidy
  • kardenolidy

 

Obecnieprzyprawywzauważamy ogromne zainteresowanie ze strony pacjentów naturalnymi metodami leczenia wykorzystującymi ekstrakty ziołowe. Poza znakomitym wpływem leczniczym na organizm, fitoterapia nie serwuje syntetycznych dodatków, sztucznie ulepszonych czy zmodyfikowanych związków.

Nierzadko sprawdzona i odpowiednio dobrana terapia ziołowa jest znacznie skuteczniejsza niż kuracje z użyciem farmaceutyków.

Oprócz działania leczniczego i oczyszczającego, w wielu przypadkach podczas fitoterapii obserwuje się silne działanie immunostymulujące.

Dlatego tez preparaty ziołowe mogą doskonale uzupełniać leczenie konwencjonalne lub leczyć w pełni.

O szerokim spektrum oddziaływania preparatów ziołowych decyduje bogactwo i siła naturalnych związków występujących w ściśle określonych proporcjach. Obecnie nawet medycyna konwencjonalna poszukując skutecznych remediów wraca do korzeni i poszukuje leczniczych inspiracji w naturze.

suszenie ziółKlinika Medycyny Naturalnej L’alba Vita od wielu lat specjalizuje się w leczniczych i oczyszczających kuracjach ziołowych. Po procesie diagnostycznym, doświadczony terapeuta układa z komponentów ziołowych wyprofilowaną kurację oczyszczającą organizm lub wspomagającą leczenie określonej jednostki chorobowej. Jako nieliczni w Polsce posiadamy bardzo szeroką gamę naturalnych preparatów ziołowych sprowadzanych z wyjątkowych zakątków świata. Zapraszamy do zapisu na badanie diagnostyczne, po którym w zależności od potrzeby, możliwe będzie skomponowanie odpowiedniej kuracji ziołowej.