fb

Nietolerancja pokarmowa

drobnoustroje

Alergia często jest mylona z nietolerancją pokarmową. Przy alergii, objawy pojawiają się na drodze wyzwolenia mechanizmów immunologicznych. Alergen, którym najczęściej jest białko obecne np. w produkcie, wyzwala kaskadę reakcji układu immunologicznego, z uwolnieniem przeciwciał. Przeciwciała z kolei wyzwalają szereg substancji chemicznych, takich jak histamina i kininy, które inicjują symptomy jak np. swędzenie skóry, wysypki skórne, kaszel lub katar.

Nietolerancja pokarmowa jest z kolei trudniejsza do zidentyfikowania, gdyż objawy występują po dłuższym czasie od spożycia pokarmu. Polega ona na uruchomieniu przez pokarm specyficznych reakcji metabolicznych bez udziału układu odpornościowego.

food detectiveTest Food Detective prosty, bezpieczny, pewny i nielaboratoryjny test, wymagający kilku kropli krwi. Przy jego pomocy można określić podwyższone poziomy IgE w odpowiedzi na 59 najbardziej popularnych pokarmów. Test ten pozwala wykryć podniesione poziomy przeciwciał we krwi w odpowiedzi na pokarmy, które nie są tolerowane.

Następnie warto opracować dietę nie zawierającą pokarmów alergizujących. Jest to metoda, dzięki której wiele osób uwolniło się od nieprzyjemnych objawów i w istotnym stopniu podniosło jakość swojego życia.

Po wykonaniu testu, specjaliści Kliniki L’alba Vita układają dietę eliminacyjną oraz opracowują program naprawczy.

NIETOLERANCJA POKARMOWA – CZĘSTY PROBLEM.

Brakuje Ci czasu? Nie możesz do nas przyjechać? Wykonaj samodzielnie dokładne i bezpieczne badanie nietolerancji pokarmowej – FOOD DETECTIVE. Zadzwoń lub napisz – a my wyślemy do Ciebie test, który w prosty i wygodny sposób przeprowadzisz we własnym domu. Odeślij do nas otrzymany wynik, a nasz specjalista po jego przeanalizowaniu dobierze idealnie dopasowaną dla Ciebie dietę. Materiały zostaną dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres.