fb

Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej

Jama ustna jest bardzo ważnym organem decydującym o zdrowiu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że stan uzębienia jest jednym z głównych czynników utrzymania zdrowia. W naszej cywilizacji najczęstszym ogniskiem zapalnym w organizmie bywają właśnie zęby. Gdy jesteśmy młodzi, nie przywiązujemy dużej wagi do stanu zębów, nie orientując się, jak one są nam potrzebne. Każda starsza osoba, która korzysta z protez dentystycznych, to potwierdzi. Zęby pozwalają nam nie tylko właściwie jeść, tzn. rozrywać, pogryźć i rozetrzeć pokarm na miazgę, przygotowując go do łatwiejszego strawienia oraz uzyskania z pożywienia jak najwięcej potrzebnych składników. biorą one także udział w budowie twarzy oraz mają znaczący wpływ na wyrazistość mowy. Zdrowe i piękne zęby świadczą o urodzie i stanie ducha, w momencie uśmiechu. ich stan zdrowotny wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Ponieważ zęby, tak jak wszystkie narządy w organizmie współpracują z innymi narządami, to każdy rodzaj zęba ma swoje narządy współpracujące. Jeżeli jakiś ząb choruje, powszechnie nazywane, psuje się, to nie tylko mamy do czynienia z dyskomfortem jamy ustnej ale odpowiada to dysfunkcji grupie współpracujących narządów. Najsłabszy energetycznie narząd tej grupy zaczyna chorować.
Niekorzystne działanie na zęby ma najczęściej: niewystarczająca higiena jamy ustnej, zwyczaje żywieniowe takie jak nadmierne spożywanie rafinowanego cukru i słodyczy, picie alkoholu, palenie tytoniu. Szczególnie niekorzystny jest cukier spożywany poza godzinami posiłków, bo on dłużej szkodliwie reaguje na szkliwo. Prowadzi to, w konsekwencji, do powstania ognisk zapalnych, i dokuczliwego bólu.   Gdy higiena jamy ustnej pozostawia wiele do życzenia, to szkodliwe bakterie rozmnażają się gwałtownie, powodując np. zapalne zanikanie dziąseł (paradontoza), które cierpi ponad połowa starszych ludzi. Negatywny wpływ na stan uzębienia mają często niewłaściwe metody stosowane w pielęgnacji i leczeniu zębów.  Wielu naukowców poważnie badających przyczyny złego stanu uzębienia społeczeństw uważa, że trucizny typu rtęć w plombach amalgamatowych czy nadmiar fluoru w pastach do zębów czy w wodzie wodociągowej oraz korzystanie przez stomatologów z wysokoobrotowych turbinek dentystycznych przy leczeniu oraz skracanie czasu leczenia kanałowego, szkodzi żywemu organizmowi. Nie zgadzają się oni z poglądem lansowanym przez lobby medyczne i producenckie, że szkodliwość ta jest znikoma.

 

Nie  wszyscy zdają sobie sprawę jak fluor jest szkodliwy. Fluor wzmacnia nieutwardzone szkliwo zębów, dlatego wydawało się że jest idealny do higieny zębów dziecięcych, lecz jego właściwości wysoce trujące mogą spowodować szereg chorób somatycznych i psychicznych. Fluor istotnie wzmacnia szkliwo zębów dzieci, ale zbyt duże dawki fluoru przyjmowane we wczesnym dzieciństwie mogą spowodować zaburzenia rozwoju zębów stałych. Nawet niewielki nadmiar prowadzi do nierównomiernego uwapnienia szkliwa i jego lekkich przebarwień (na górze zdjęcia obok); w cięższych przypadkach wyrzynające się zęby bywają zniekształcone i silnie przebarwione na żółto, a nawet brązowo (na dole zdjęcia). Zupełnym nieporozumieniem jest stosowanie past z fluorem przez osoby dorosłe, gdyż powoduje to pękanie utwardzonego już szkliwa i coraz częstsze wizyty u stomatologów.

Osoby, które chcą zadbać o jakość uzębienia, i zdrową jamę ustną, powinny skorzystać z oferty Kliniki L’ALBA VITA i zaopatrzyć się w artykuły niezwykle skuteczne do ich higieny:

Są to:

Antybakteryjne szczoteczki do higieny zębów

Silver_Care_Plus
Są to produkty włoskiej firmy PIAVE specjalizującej się od ponad czterdziestu lat w antybakteryjnych środkach higieny jamy ustnej, takich jak różnego rodzaju szczoteczki do higieny zębów oparte na srebrnej główce, która w kontakcie z wodą ma działania: antybakteryjne oraz przeciw osadzaniu się kamienia nazębnego.
Firma produkuje także a nasza Klinika oferuje: zestawy podróżne, nici dentystyczne z witaminą C, gumowe szczoteczki do masowania dziąseł, przyrządy do czyszczenia protez, samoczyszczące stymulatory do masowania dziąseł, i wiele innych rodzajów szczoteczek.

 

 

 

 

Spray do regeneracji jamy ustnej

Lavyl32Preparat o nadzwyczajnym działaniu: szybko przenikając także do głębokich warstw wywiera w nich dobroczynny wpływ. Posiada działanie oczyszczające, detoksykacyjne, energetyzujące, regenerujące i odświeżające. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia zgromadzone między zębami, z jam zębów mądrości oraz z zagłębień  w cofających się dziąsłach. Jego wyposażone w nanoefekt składniki zapobiegają nawrotom powstawania osadów. Preparat chroni, nabłyszcza i wybiela zęby. Przyczynia się do spłycenia warstwy kamienia nazębnego, wybiela ją i zapobiega jej powstawaniu. Ma także również działanie konserwujące i tonizujące dziąsła. W szybki sposób eliminuje kłopoty z paradontozą. Powoduje szybką regenerację w przypadku stanu zapalnego lub atrofii dziąseł skutecznie zapobiegając ich krwawieniu. Wiąże i blokuje wyciekające z plomb substancje toksyczne. Zmniejsza powstawanie osadu na języku, a także – ku radości miłośników czosnku – usuwa nieprzyjemne zapachy. Zapobiega i usuwa powstające w jamie ustnej afty, opryszczki, grzybice, zakażenia i zapalenia niewiadomego pochodzenia. Poprzez unieszkodliwienie; bakterii i wirusów przenikających przez błonę śluzową jamy ustnej zmniejsza ryzyko wystąpienia zachorowań. Wspiera usuwanie problemów w obrębie przyzębia, zatok szczękowych, klinowych, sitowych i czołowych. Jama ustna i jej okolice są typowym siedliskiem niezliczonej liczby trudnych do zdiagnozowania problemów zdrowotnych. Regularne stosowanie sprayu przyczyni się do pozbycia się schorzeń stawów, zrakowaceń, stanów zapalnych, zaburzeń krążenia i obrazu krwi, bólu głowy, czy też problemów trawiennych. Jest szczególnie zalecany  w przypadku implantów, koronek i protez, gdyż stanowią one miejsce łatwego osadzania się resztek pokarmu i siedliska dla bakterii chorobotwórczych. Preparat jest niezwykle przydatny w okresie ząbkowania niemowląt, gdyż szybko niweluje ból, Jedno psiknięcie na dziąsło ząbkującego dziecka zapewnia rodzicom spokojną noc.

Spray do odświeżenia oddechu i energetyzacji organizmu, poprawiający koncentrację 

Haevyl 3,1

Ma działanie odświeżające oddech. Ubocznym działaniem, jak najbardziej pozytywnym, są jego właściwości  odstresowujące organy, odświeżające mózg, zwiększające zdolność koncentracji i przywracające spokój wewnętrzny, w danej sytuacji wspomaga myślenie „świeżą głową”. Dlatego nazwany jest “Trzecim Okiem” Jego stosowanie zaleca się tym wszystkim, którzy prowadzą stresujący, pełen napięć tryb życia. Doskonale sprawdza się podczas egzaminów, czy kierowania pojazdem. Zalecany jest również osobom borykającym się z problemami układu nerwowego i nadnerczy, a także tym, którzy w dużych ilościach spożywają kawę i napoje energetyczne.Stosujemy ok. 3 psiknięć na błonę śluzową jamy ustnej, pod język. Są przypadki pozytywnych skutków ubocznych w takich dolegliwościach jak pomoc w wyjściu z depresji czy wyeliminowania jąkania (patrz opinie  Roberta z 01.2015 czy o Madzi z 06.2015)).

 

(powrót do działu higieny)