fb

Usuwanie nałogów

ODCZULANIE Z NAŁOGÓW

urządzenie BICOM

Klinika Medycyny Naturalnej L’ALBA VITA specjalizuje się w eliminacji nałogów, posługując się chińską akupunkturą oraz nowoczesnym urządzeniem BICOM. Palenie papierosów to bardzo niezdrowy nałóg, przyspieszający powstawanie nowotworów. Szczególnie niebezpieczna jest spalona pleśń, która jest nieodzownym czynnikiem w papierosie. To niezwykle kancerogenny element.

Terapia składa się z kilku etapów. Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent wypala pół papierosa i umieszcza niedopałek w elektrodzie kubkowej podłączonej do urządzenia BICOM.

W trakcie badania pacjent jest podłączony do sprzętu przy użyciu czułych elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w urządzeniu zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu okresu od 2 do 12 godzin.

Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, co rzadko ma miejsce, absolutnie nie wolno wprowadzić nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje np. biegunka, wymioty.

Należy zaznaczyć, ze dla pełnego sukcesu kluczowa jest silna wola wyzwolenia się z nałogu. Zabieg tylko wprowadzi obrzydzenie do palenia, co pomoże skutecznie rzucić palenie tym co tego pragną.

płuca z papierosówWyraźny brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu kolejnych 10-14 dni należy jedynie opanować zwykły odruch sięgania po papierosa. Bierne palenie w czasie kuracji nie stanowi zagrożenia, ale pierwszy wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a więc niweczy skutki leczenia. Dlatego po terapii, kiedy nie występuje głód nikotynowy, pacjent powinien bezwzględnie powstrzymać sie od zapalenia nawet jednego papierosa. Pełna konsekwencja gwarantuje bezterminowy efekt.

Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. Dzieje się tak, gdyż w trakcie terapii dochodzi do eliminacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, jelita i skórę. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litrów wody, aby ułatwić detoksykacji. Zalecane są również częstsze kąpiele, najlepiej z użyciem preparatów odkwaszających np. Trisana-BAS sól do kąpieli.

Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy plastry), bez których skuteczność jednorazowej terapii BICOM szacuje się na ok. 90%. Pozostała grupa osób, u których głód został zmniejszony, ale nie udało im się całkowicie zerwać z nałogiem, powinna zgłosić się na kolejną wizytę.

Cena zabiegu 180 zł. Czas ok. 30 minut.

BICOM za pomocą biorezonansu skutecznie zwalcza głód nikotynowy i alkoholowy.