fb

Osteopatia

OSTEOPATIA

 

osteopatiaOsteopatia jest metodą, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych.

Osteopatia uznaje i akceptuje zależność pomiędzy ciałem, psychiką i umysłem w stanie zdrowia i choroby. Traktuje ciało ludzkie jako całość zarówno w aspekcie strukturalnym jak i funkcjonalnym.

Zakłada, że organizm ludzki ma zdolności do autoregulacji i przywracania homeostazy.

 

W Klinice L’alba Vita osteopatią zajmuje się Andrzej Bednarczyk , Sławek Dudkiewicz i Waldemar Szczepanik

 

Osteopata Warszawa

Osteopata Warszawa to specjalista, który zajmuje się terapiami manualnymi. Wykonuje on ruchy na ciele pacjenta z użyciem własnych rąk. Zazwyczaj osteopata jest lekarzem medycyny lub fizjoterapeutą. Specjaliści z tej dziedziny realizują także różnego rodzaju szkolenia, które pozwalają na poszerzenie ich wiedzy i umiejętności.

Osteopata działa holistycznie. Skupia się nie tylko na stanie fizycznym pacjenta, lecz także psychicznym. Trzeba bowiem pamiętać, że problemy natury emocjonalnej czy przewlekły stres mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i utrudniać terapię.

 

Kiedy warto skorzystać z pomocy osteopaty?

Wizyta u osteopaty może okazać się pomocna w sytuacji, gdy odczuwasz ciągły ból głowy lub kręgosłupa. Wśród wskazań można wyróżnić też zapalenie zatok i przewlekłe infekcje. Osteopatia jest przeprowadzana zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. To metoda, która nie wykorzystuje żadnych narzędzi poza rękami terapeuty.

Z założenia osteopatia ma wspierać układ odpornościowy, który w wielu przypadkach samodzielnie radzi sobie z infekcjami w obrębie organizmu. W naszej klinice możemy przeprowadzić także wstępne, mikroskopowe badanie żywej kropli krwi. Pozwala ono określić ogólny stan zdrowia pacjenta, co jest pomocne podczas planowania terapii. Gwarantujemy holistyczne podejście, które często wymaga wykonania dodatkowych badań. Na ich podstawie można bowiem odkryć potencjalne przyczyny danego problemu zdrowotnego.