fb

Refleksoterapia

REFLEKSOTERAPIA

refleksoterapiaNauka refleksologii była znana już w starożytnym Egipcie. To naturalna metoda terapeutyczna w pełni bezpieczna, bez tabletek. Refleksoterapia postrzega człowieka w sposób całościowy, holistyczny. Polega na prawidłowym “przepracowaniu” punktów na stopach, dłoniach lub twarzy pacjenta. Punkty te, zwane refleksami, odpowiadają poszczególnym organom człowieka. Uciskając na odpowiednie refleksy terapeuta pomaga zmniejszyć lub nawet zlikwidować problemy zdrowotne pacjenta. Terapeuta rozważa zaistniałe zaburzenia w kontekście całego organizmu.

Nie koncentruje się tylko na wybranym narządzie, który daje dolegliwości. Nie wyodrębnia jednostek chorobowych i nie leczy ich objawowo. Wpływa zarówno na zdrowie ciała fizycznego, jak także umysłu i ducha.

Na przykład uciskając duży palec u stopy terapeuta może zniwelować ból głowy czy karku, a uciskając kciukiem na środku lewej stopy potrafi zmniejszyć bóle żołądkowe. Zabieg wprowadza organizm pacjenta w stan równowagi (homeostazy). Stymulowany jest układ odpornościowy, siły samoregulacji i samoregeneracji organizmu. Stopniowo przywracane jest zdrowie.

stopa lewastopa prawa

REFLEKSOTERAPIA

pomaga likwidować stres i napięcia- przyczynę różnych dolegliwości poprawa krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych przywraca naturalną równowagę niewydolnym gruczołom

pomaga likwidować ból uruchamiając naturalne systemy obronne
łagodzi bóle artretyczne i reumatyczne
pomaga w leczeniu alergii i astmy
pomaga zwalczać młodzieńczy trądzik
likwiduje zaburzenia w miesiączkowaniu i w przekwitaniu
pomaga walczyć z cystami na piersiach i jajnikach
pomaga walczyć z hemoroidami, prostatą, rwą kulszową,
pomaga usunąć zaparcia, wzdęcia czy zgagę
pomaga poczuć napływ pozytywnej energii i sił witalnych!
wcześnie wykrywa i pomaga zahamować rozwój raka