fb

Wolnoobrotowa wyciskarka soków

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jedzenie surowizn i picie surowych soków przy zaawansowanej grzybicy jelitowej, nie wpływa na poprawę zdrowia a wręcz przeciwnie, rozwijając grzybicę, pogarsza stan zdrowia. Dopiero gdy doprowadzimy organizm do właściwego funkcjonowania, czyli pozbędziemy się nadmiaru drobnoustrojów i grzybic, to możemy wtedy delektować się skarbami Natury jakimi są m. in. naturalne soki z owoców, warzyw, ziół, a nawet ziarna soi.

WYCIŚNIJ Z NATURY TO CO NAJCENNIEJSZE

wolnoobrotowa-wyciskarkaTakim rozwiązaniem, jest najnowsza wolnoobrotowa wyciskarka soków , KALORIK – FE 1004, która pozwala uzyskać esencjonalny, gęstszy sok, z mikro-drobinkami owoców i warzyw. Innowacyjna metoda wygniatania soku sprawia, że produkty są powoli miażdżone, a dzięki temu wszystkie najcenniejsze składniki i witaminy pozostają w soku. Powolne obroty ślimaka nie naruszają struktury komórkowej owoców i warzyw. Dzięki tej metodzie, nie są one poddawane obróbce termicznej, wyciskany sok zachowuje maksymalną ilość witamin, błonnika i roślinnych antyoksydantów polifenolowych. Podczas procesu miażdżenia pozostaje niewielka ilość miąższu przy dużej ilości soku, czyli to co najlepsze pozostaje w soku. Jest to urządzenie należące do grupy wyciskarek pionowych – wałek ślimakowy usytuowany jest w pionie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, produkty praktycznie nie wymagają popychania – opadają zgodnie z prawem grawitacji w głąb tuby, na wałek ślimakowy. Sok jest wyciskany szybko i przy minimalnym nakładzie pracy. Wyciskarka skonstruowana jest z przebadanych materiałów, zupełnie nieszkodliwych dla organizmów. Gwarantuje to znak BPA FREE  (wolny od bisfenolu).  Bisfenol to organiczny związek chemiczny z grupy fenoli, stosowany do produkcji tworzyw sztucznych. Istnieją przypuszczenia, że bisfenol może być przyczyną niektórych chorób. Gwarancja znaku BPA FREE świadczy o tym, że nasze produkty nie wydzielają groźnych związków i są bezpieczne dla dzieci.

ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Z pewnością nic nie zastąpi samodzielnej selekcji produktów i samodzielnego przygotowania soków. Wszystkie dobrodziejstwa natury, zamknięte w szklance soku! Pachnące słońcem pomarańcze, słodkie i soczyste marchewki, aromatyczne jabłka. Intensywne smaki, barwy i aromaty, to w nich drzemie siła! Na szczęście teraz nie tylko smak, zapach i kolor wyciskanych produktów się nie zmienia…. w szklance pozostają także drogocenne witaminy. W dietetycznym soku z pomidorów jest mnóstwo witaminy A, C i K, a niewielką ilość kalorii zawartą w szklance soku z łatwością można spalić w 5 minutowym marszu. Z zielonych warzyw uzyskamy cudowny napój oczyszczający – sok bogaty w żelazo i potas, jednak niewiele osób wie, że brokuł i jabłko to wyjątkowo smaczne połączenie. Orzeźwiający sok pomarańczowy jest po brzegi wypełniony witaminą C, smakuje bardzo dobrze w zestawie z grejpfrutem. Warto pamiętać, że większość soków jest najlepsza i najbardziej wartościowa zaraz po wyciśnięciu, dlatego lepiej nie robić zapasów na później tylko pić świeży sok zaraz po jego przygotowaniu. Do każdego soku można też dodać niewielką ilość soku z cytrusów, dzięki temu zachowa swój naturalny kolor, a substancje odżywcze nie utlenią się zbyt szybko. Wybierz produkty, które lubisz najbardziej i stwórz swoją oryginalną kompozycję, bo z wyciskarką soków marki Kalorik możesz eksperymentować bez ograniczeń.