fb

mgbalanspackMagnez należy do najcenniejszych bio pierwiastków. Uznawany jest za cudowny minerał ponieważ pełni rolę regulatora czynności komórek. Jego niedobór w organizmie powoduje, m.in: depresje, bezsenność, przerywany sen, skłonność do skurczy w kończynach, sztywność, bolesność przy ruchach mięśni, przyczynia się do powstawania starczej skóry, powoduje skłonność do zaparć, inne objawy chorobowe są znacznie bardziej odczuwalne
Sól magnezowa do kąpieli stóp „Mg balans” działa odświeżająco i odprężająco. W jej składzie znajduje się chlorek magnezu który ze wszystkich form magnezu jest najlepiej przyswajalny przez organizm człowieka. Magnez działa stabilizująco na układ nerwowy. Uspokaja i odpręża, zwiększając jednocześnie kondycje i wydajność mózgu. Wpływa pozytywnie na koncentracje i pamięć. Bierze udział w budowie błon komórkowych i decyduje o wydolności m.in: układu kostnego, nerwowego, krążenia i trawiennego. W rezultacie magnez zwalcza miażdżycę, wzmacnia układ odpornościowy, zmniejsza podatność na nowotwory, wzmacnia kości, zęby i paznokcie. Uelastycznia i zwiększa jędrność naszych tkanek miękkich. Spowalnia procesy starzenia się. Magnez działa rozkurczowo, obniża ciśnienie krwi, jest pomocy przy arytmii serca, przeciwdziała nad krzepliwości krwi, tworzeniu kamieni nerkowych, złogów wapiennych i zmianom zwyrodnieniowym kręgosłupa.
Badania wykazały, że chlorek magnezowy jest nie tylko doskonałym źródłem magnezu, ale posiada szerokie spektrum w leczeniu wielu schorzeń. Wśród jego zalet warto zwrócić uwagę na fakt jego ekonomiczności oraz dobrej przyswajalności. Pochłanianie magnezu rozpuszczonego w wodzie jest w całości przyswajalne poprzez pory skóry.