fb

Przebieg zabiegu Hydrokolonoterapii

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

urządzenie clean colonHydrokolonoterapia wykonywana jest nowoczesnym urządzeniem Clean Colon Italy, posiadającym cztery certyfikaty bezpieczeństwa. Jako jedyni w Polsce, posiadamy sprzęt z pilotem, umożliwiającym kontrolę zabiegu również samemu pacjentowi! Jako jedyni w Polsce, przed zabiegiem wykonujemy specjalistyczny masaż przy użyciu aparatu CHI-MASTER. Pozytywnie oddziałuje on na powłoki brzuszne, okrężnicę i przeponę. Dzięki temu, zabieg hydrokolonoterapii jest bardziej efektywny i zupełnie bezbolesny.

W trakcie zabiegu pacjent leży wygodnie na plecach na łóżku zabiegowym. Poprzez wziernik jednorazowego użytku następuje oczyszczanie jelita grubego. Doświadczona pielęgniarka wykonuje w tym czasie specjalistyczny masaż rozluźniający powłoki brzuszne i rozprowadzający wodę.

jelito grubeZamknięty układ aparatu pozwala na estetyczny przebieg całego zabiegu. Zmiana temperatury aplikowanej wody (22-38ºC) znakomicie pobudza perystaltykę jelit. W związku z tym, zabieg nie jest tylko zwykłym oczyszczaniem, ale doskonałą terapią stymulującą mięśniówkę.

Po zabiegu, Pacjent kierowany jest na terapię regeneracyjną. Obejmuje ona witalizujący program magnetostymulacyjny w połączeniu z biospektralnym, regeneracyjnym działaniem dwóch lamp. Pacjent podczas terapii regeneracyjnej leży na wygodnym materacu emitującym program witalizujący i jednocześnie poddany jest oddziaływaniu delikatnego ciepła z lamp biospektralnych.

Hydrokolonoterapia to zabieg bezpieczny, higieniczny i bezbolesny. Maksymalne ciśnienie wody podczas zabiegu jest 4 razy mniejsze niż podczas normalnego wypróżnienia.