fb

Terapia manualna

terapia manualna WarszawaTerapia Manualna jest to diagnoza i leczenie zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu. Usuwa zaburzenia czynnościowe w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Poprzez manipulacje określonych tkanek bezpośrednio w badaniu odnajduje zaburzone struktury, aktualizuje stopień ich uszkodzenia oraz odnajduje szczegóły przyczyn dolegliwości. Pasywne techniki mobilizacji stosowane w terapii manualnej mają na celu wzmocnienie i stabilizacje określonych obszarów. Pacjent otrzymuje dodatkowo wskazówki dotyczące właściwych ćwiczeń, które powinny wspierać pracę terapeuty manualnego.

 
 

chiropraktyk warszawaANDRZEJ BEDNARCZYK

Mgr psychologii
Absolwent Akademii Chiropraktyki Mistrz w zawodzie Bioenergoterapii

Ponad 25 lat doświadczenia w pracy ze schorzeniami kręgosłupa. Niezwykłe osiągnięcia w dziedzinie osteopatii, terapii przeciwbólowej, nietrzymaniu moczu i innych.

 
 
 

W swoim holistycznym podejściu do człowieka podczas zabiegu, używam wielu metod: chiropraktyki, masażu segmentarnego, stymulacji stref refleksyjnych, elementów terapii różnych szkół psychologicznych, bioterapii i relaksacji. Uważam, że w ciele uwięzione są wszelkie stresy i negatywne doznania, które nas spotkały w czasie życia. Po ich uwolnieniu uruchamiają się procesy samoleczenia.

Jako kręgarz i chiropraktyk uważam kręgosłup za ,,drzewo życia”, tak też uważa tradycyjna medycyna chińska. Dysfunkcje kręgosłupa (dyskopatie, zwyrodnienia, wysunięte dyski, itp.) mają ogromny wpływ na prawidłowe działanie organizmu, czyli nasze zdrowie. Usprawniając kręgosłup, uzdrawiamy nasze ciało: lepiej pracują mięśnie, narządy wewnętrzne, oczyszcza się wątroba, nerki, jelita.

Moje działanie określam mianem psychoenergosomatyki -wywiad psychologiczny, sugestie, afirmacje psychologiczne, bioenergoterapia, bioterapia, fizjoterapia, masaż. Stosuję je w trakcie zabiegu, jeśli zachodzi taka konieczność. Takie podejście znacznie przyspiesza zdrowienie.
Szczególnie pomocny jestem w takich dolegliwościach: dyskopatia, rwa kulszowa, drętwienie rąk i nóg, zaburzenia hormonalne, oziębłość płciowa, kamica nerkowa i żółciowa, neuralgie, depresje i nerwice, osłabienie po chemii nowotworowej.

 

W czasie zabiegu stosuję: terapię manualną kręgosłupa, chiropraktykę oraz masaże: przeciwbólowy, relaksacyjny, energetyzujący, segmentarny, sportowy, ujędrniający,ipsilateralny i kontrlateralny oraz rolfing i refleksoterapię.